Milada Dvořáková má před svatbou se svým obchodním partnerem Dubem, majitelem benzinových pump. Když ho přistihne v objetí se sekretářkou, rozejde se s ním. Založí konkurenční firmu ŽUB (Ženy u benzinu) a zaměstnává výhradně svobodné ženy. Také Dub se pustí do konkurenčního boje.... (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Čekal jsem ženskou agitku a nudu. Dostal jsem poměrně dobrou a svěží komedii u které jsem se kupodivu nenudil. Není to nic světového, ale k neděli to stačí. ()

Peabody

Místy milé, ale většinou takový slepenec scének včetně rádobyzábavnosti (bezdůvodně se řehtající  dědek bez peněz, Franta Paul jako skoro vždy jen cenící se od ucha k uchu). Problém je podle mne v předloze Vladimíra Zíky, což byl chrlič knih všeho druhu pro děti, mládež, ženy, psal i scifi, za války i vysloveně kolaborantské knihy. No scénář je začínající Josef Mach plus pan režisér Kubásek, což je taky nic moc.    Spousta figurek mužských i ženských, jakoemancipační komedaj s tím, že nakonec se vše v dobrou podřízenost mužům obrátí). Paní Šlemrová obzvláště nepříjemně pištící, Borský jako vždy k ničemu, Gustav Nezval atd v obvyklých šaržích. Podle mne tam chybí někdo další, protože Šlemrová a Kreuzmann na ústřední dvojici herecky nemají, jsou to výborní, ale jen figurkáři. Blondýn je zde skutečně hafo, Jičina Sedláčková opět pěkná jako v Evě tropící hlouposti (taky je to stejný rok), Kabátová a další taky celkem hezké. ()

yarca

Milá a poměrně neznámá komedie. Je sice z rodu těch "jak emancipovaná šikovná děvčata k manželskému štěstí přišla", ale i díky skvělému obsazení v čele s báječnými Růženou Šlemrovou a Zitou Kabátovou jsem hodila lehké pobouření za hlavu a bavila se. ()