Dňucha!

Silhouette

Po Hardcore Henry je tu další ruský biják, který experimentuje s moderními médii a zamýšlí se nad způsobem, jakým ovlivňují naše životy, a to formou komerčního filmu pro zábavu. Před čtyřiceti lety se filmy z velké části odehrávaly ve formě telefonických rozhovorů, dnes se už díváme na detektivky, kde se všechna tajemství dají vydolovat na Googlu a divák pak po shlédnutí filmu má někdy trochu trapný pocit z toho, že se klíčové okamžiky děje vlastně odehrály na obrazovce počítače. Narozky! na to jdou po hlavě - celý děj se odehrává na obrazovce počítače, hlavně v různých aplikacích pro komunikaci a na Youtube. Hlavní postava se probouzí v cizím bytě a snaží se pomocí počítače jednak pochopit, co se to vlastně odehrálo včera na divoké narozeninové párty jeho kamaráda, a druhák se pokouší o záchranu vztahu se svojí otravnou a majetnickou přítelkyní. Místy film ztrácí tempo, přece jen neustálé telefonování a dopisování s různými postavami není příliš akční vyprávěcí metoda. Taky dojem z filmu sráží orientovanost na hloupé sentimentální týnejdžery. Na druhou stranu, nechybí tu řada povedených gagů či scén a zvolená forma je poměrně zajímavá. ()