Lidský vězeň se ve vesmíru seznámí s miloučkým mimozemšťanem, který dokáže zničit planetu, a vydá se na mezihvězdné dobrodružství za záchranu světa. (Netflix)

Recenzie používateľa CheeseFigure k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2018) (S01)

A čo to má s Rick and Morty? Okrem toho, že je to animované, je to sci-fi a je to pre dospelých? Odpoveď: nič. Keď už by som to mal k niečomu prirovnať, tak volím Strážcov Galaxie. Pre dospelejšie publikum (nemyslím teraz žiadnu porn parody XXX). Ale to je jedno. Čo sa týka seriálu, tak ide o klišé. Hlavnou postavou je naprostý blbec, síce s dobrým srdcom, ale stále blbec. Jeho parťákom je drsný mačko-ufón a drsná túžba jeho vlhkých snov (ide o dve postavy, ten mačko-ufón menom Avokado nie je túžba jeho snov, len aby bolo jasno). Ďalej tu máme extrémne zlého záporáka, ktorý je super zlý a pre ktoré nemá život ostatných žiadnu cenu. Ale všetko je to podané tak dobre. Je to vtipné, je to krvavé a ku koncu série to naberie dosť na vážnosti. Finále je potom WAU. Bude ďalšia séria? Vraj hej. Teší ma to? Po tom finále...na jednej strane, ak by ďalšia nebola, až tak by to nevadilo, ale postavy som si (aj napriek klišovitosti) obľúbil a preto som za druhú sériu rád. Och, zabudol som ešte na jedno pozitívum. Mooncake!!! Neviem, či existuje roztomilejšia animovaná postavička. Chookity! ()

Série 2 (2019) (S02)

Čo mali obe série super, tak to bol finálny diel. Ten bol opäť úžasný. Áno, zvyšok série mierne kríval, ale o tragédiu sa nejednalo. Čo sa týka nových postáv, tak niektoré bavili a iné nie. Clarence je idiot bez hĺbky, Ash je na mňa ,,too edgy", citlivý drsniak Fox ma zaujal a Garyho matka tiež patrila k tým lepším postavám. Stará zostava potom baví, ako v sérií prvej. Na scéne je aj nové zlo Invictus, taký vesmírny Satan, ktorý mal, rovnako ako Lord Commander, skvele diabolský hlas. Už si len počkať na tretiu sériu. ()

Série 3 (2021) (S03)

Posledná séria Final Space na to ide tak, ako sa na finále patrí. Titáni, Lord Commander, Invictus a snaha ujsť z Final Space predtým, ako to prostredie zabije našich hrdinov. Je toho veľa a to napätie je cítiť. A to je super. Opäť tu máme temné momenty, ktoré sú previazané s tými komickými a scény, v ktorých sú naši hrdinovia na dne a nevedia, ako ďalej. Nakoniec si síce poradia, ale i tak tá ,,počiatočná beznádej" na mňa fungovala. Čo sa týka postáv, pridáva sa nová - Biskit, ktorá je trochu otravná, ale Kevina neprekoná. Čo sa týka stálic, tak sa dej snaží venovať pár minút každej postave, i keď niektorým sa venuje viac a iným menej. Pár postáv dostane zaujímavý zvrat v príbehu (SPOILER: Pravda ohľadom Avocata a jeho syna bola super. Mám ale pocit, že v závere jej odhalenie nemalo patričný dopad, čo je škoda. KONIEC SPOILERU) Je tu aj pár negatív: Prečo sa zmenili úvodné titulky? Miesto otočky okolo hrdinov pripravujúcich sa na Lorda Commandera sme dostali Garygo padajúceho vzduchom. Tomu sa vraví krok späť. A ďalším, pre mňa dosť veľkým negatívom a sklamaním, je posledná epizóda. Na to, že celá séria pôsobí veľkolepo, ako sa na finále patrí, tak posledný diel pôsobí slabo, skôr ako príprava k finále. Ďalšie negatíva sú vo forme spoilerov: (SPOILER:  Lord Commander sa stane titánom, ale má málo priestoru, takže si ho neužijeme. Čo je škoda, lebo to, ako uteká vesmírom je celkom komické. Ono je to asi aj preto, lebo vo svojej titánskej podobe by bol asi pre posádku neporaziteľným súperom. Preto pôsobí divne, keď ho vo finále Ash tak ľahko porazí. Možno ale vtedy mala ,,upgrade" od Invictusa. KONIEC SPOILERU). Škoda, že je toto posledná séria. Je to smutné vzhľadom na to, že posledný diel končí otvorene. Čo už. Aj tak to bola  pecka. ()