Boots on the Ground

Veľká Británia, 2017, 86 min

ricci.s

Do prdele aj s takými novinkami. A pritom to bol pre mňa jeden z tých očakávanejších titulov. Hercov sa tu hodnotiť nedá, pretože je to len skupinka uvrieskaných pajácov určených na likvidáciu, nakrútené je to otravnou roztrasenou kamerou a príbeh to vlastne ani žiadny nemá. Toto všetko by som ešte prežil, lenže čakal som, že na tých idiotov budú neustále útočiť nejaké príšery od výmyslu sveta, ako to bolo napríklad vo vydarenom kúsku Frankenstein's Army. Ale kdeže. Pokiaľ sa tam náhodou niečo objavilo, ukázali to len na zlomok sekundy. Gore úplne chýba. Asi dvakrát sa to naivne a márne pokúsi o to, aby sme sa zľakli. A na vytvorenie nejakej digitálnej hmly žiadny talent netreba. 95% stopáže zaberá len pobehovanie po jednom starom dome. Sem tam si zastrieľajú, a týmto to končí. Jediné šťastie, že som ten film zachytil okolo polnoci, pretože keďže som to pozeral v úplnej tme, občas som nejakú atmosféru vycítil. Za denného svetla by to ale bol čistý odpad. ()

ARI50

Tohle mohlo být fakt krutě dobré, FF a vojáci na super místě ale nic není asi tak jednoduché. Svojí strašidelnou atmosféru si to umělo vybudovat ale ne na pořád, protože když už se to rozjíždělo tak to bylo jen blik a konec. I kdyby se moc nedělo tak to moc nevadi ale když to začne padat je to zlé, škoda a velka příště se to snad povede. Hodně jsem si sliboval. ()