Čestného a skromného učiteľa dejepisu Vasilija Petroviča (Volodymyr Zelenskyj) zachytí kamera, ako zúri nad biednou situáciou vo svojej krajine. Keď jeho žiak zverejní toto video na YouTube, stane sa z neho virálny hit. Všetkým sa páči Vasilijovo rozhorčenie a ľudia začnú zbierať peniaze na prezidentskú kampaň. Tú Vasilij na prekvapenie všetkých vyhrá a skutočne sa stane ukrajinským prezidentom! Sluha národa sleduje Vasilijov nový život vo funkcii prezidenta. Na svojich zvykoch však nechce nič meniť, chce zostať rovnaký, bývať v byte s rodičmi, na konci mesiaca si požičiavať peniaze od kamarátov a do práce chodiť na bicykli. Má to však jeden háčik, teraz je jeho prácou byť najmocnejším mužom v krajine. Vasilij čoskoro zistí, že štát riadia oveľa mocnejší ľudia a inštitúcie, než je on sám. Zomelú temné sily establishmentu tohto čestného a skromného muža alebo Vasilij prežije v boji proti inštitucionalizovanej korupcii? (TV Markíza)

Recenzie používateľa Autogram k tomuto seriálu (38)

Epizoda 9 (2017) (S02E09)

Oksana z obyčajnej asistentky začína mať stále dôležitejšiu úlohu. ()

Epizoda 10 (2017) (S02E10)

Nezabudnuteľná cesta vlakom, privítanie v Charkove a naháňačka v parku Gorkého. ()

Epizoda 11 (2017) (S02E11)

Návšteva Zporožia prináša nové prostredie a nové problémy oligrachov. Nedokončené a nezačaté stavby mostov a rozmary starostu. Vo Ľvove je to už tretí diel stále to isté: Tradícia. Nalievaj! Будьмо! ()

Epizoda 12 (2017) (S02E12)

Ohadzovanie tortou ako od Chaplina, ale to je len groteskná vsuvka k politickej zápletke s oligarchami. ()

Epizoda 13 (2017) (S02E13)

Na západe vo Ľvove najskôr nič nové, ale po príchode Goloboroďka dôjde k veľkému vysvetľovaniu ručne stručne. A na scéne je po dlhšom čase fešná milenka agentka. Na konci drsné jednanie a drsný výsledok jednania s MMF s emotívnym prejavom prezidenta. Podozrivo často sa spomína specoperácia. ()

Epizoda 14 (2017) (S02E14)

Vysvetľovanie rozhodnutia nezapredať svoju krajinu, to dá zabrať. Záverečný odpočet života je silná scéna. –––– Oligarchovia krajinu ešte dva roky trhali, až z nej nezostalo nič. Rozdelili si ju susedia. – Motortoj bajach! ()

Epizoda 15 (2017) (S02E15)

Zelenskyj si tu robí neskrývanú predvolebnú kampaň. Zatýkanie oligarchov je už prisilná káva, čo mi to len pripomína... –––– Sopliak vyrástol. Začal byť drzý. Pichne ťa od boku, ani okom nežmurkne. –––– Namiesto mäkkého zásadového učiteľa dejepisu je tu drsný, ak chcete, bezzásadový prezident. Ak niečo robím nesprávne, povie mi to národ. Určite nie vy. ()

Epizoda 16 (2017) (S02E16)

Najdepresívnejšia epizóda seriálu ever. ()

Epizoda 17 (2017) (S02E17)

A sú späť klasické vtipy a jednoduchý priamočiary dej. Použili sa aj osvedčené komediálne postupy nepodareného natáčania s breptami. ()

Epizoda 18 (2017) (S02E18)

Volebná kampaň v plnom prúde. Rýchla a zábavná epizóda bez akéhokoľvek oddychového času. –––– Dnes ho potop. – Prepáčte. To ste mysleli obrazne, však? Samozrejme. Šesť láb. Hlupaňa. –––– Sme vo vojne. Váhanie znamená smrť. –––– Áno, Žid z vás nebude. Urobíme obriezku. Odrežeme vám bokombrady a bude to. ()

Epizoda 19 (2017) (S02E19)

Volebná kampaň v plnom prúde. Debaty sú dotiahnuté do absurdna a rovnako aj zákulisné ťahy. –––– Teba by volil iba debil! – To je obrovský elektorát! ()

Epizoda 20 (2017) (S02E20)

Predvolebná kampaň v plnom prúde a oligarchovia musia siahnuť hlboko do vrecka. –––– Keď sa chcete stať prezidentom, niekedy treba trochu zmeniť postoj. Desať minút hanby za päť rokov moci. –––– Nedovolím, aby rusky hovoriaci žid učil Ukrajincov, ako máme žiť. ()

Epizoda 21 (2017) (S02E21)

Znovu len kampaň, už je toho priveľa a pridlho. ()

Epizoda 22 (2017) (S02E22)

Naplno rozbehnutá hra s oligarchami. ()

Epizoda 23 (2017) (S02E23)

Konečne sme sa dočkali volieb a hneď aj výsledku volieb. No a tiež zvláštneho ukončenia série. Na konci série tvorcom akoby došla šťava. ()

Epizoda 1 (2019) (S03E01)

Trochu sa to od predchádzajúcich sérií líši, a z politickej komédie sa stáva krimi-politická fraška. Goloboroďko je akoby vedľajšia postava a namiesto ukrajinského ľudu sa chce zavďačiť spoluväzňom. Koniec je už úplná televízna fraška, uvidíme, čo vymyslia v zostávajúcich dvoch epizódach. –––– Neviem, čo je pre vás horšie. Hrozný koniec alebo hrôza bez konca. ()

Epizoda 2 (2019) (S03E02)

Toto je veľmi silná epizóda, absurdnosť je opodstatnená, pritom Zelenskyj tu takmer nevystupuje. V roku 2019 na budúcej hodine dejepisu v roku 2050 predpovedá zánik Ukrajiny cez oligrachov, jazykové problémy, majdany, ozbrojený puč, drobenie krajiny úplne absurdným spôsobom. Goloboroďko má čo naprávať. Ten filmový, aj ten skutočný. –––– Ja a mojich 150 hrivien sme zostali na Ukrajine a priateľka po dvoch mesiacoch odišla na Slovensko. Vtedy odišlo veľa ľudí. –––– Message: "Ten, kto používa jazyk okupantov, nemôže sám seba nazývať Ukrajincom." ... A ty Message: "Keď majú vo Švajčiarsku štyri jazyky, prečo by na Ukrajine nemohli byť dva?" Podstatné je, aby západ nenávidel východ a východ nenávidel západ. Aby si navzájom nadávali do fašistov a odrodilcov... Banderovcov a separatistov... –––– Keď moc hovorí o patriotizme, znamená to, že niekto niečo ukradol. –––– ZSSR? Áno, ZSSR. Zväz slobodných samostatných republík. Predtým Luhanská a Donecká oblasť, hlavné mesto Gorlovka. ()

Epizoda 3 (2019) (S03E03)

Táto posledná epizóda je teda v prvej polovici riadna avantgarda. Predstavenie a samit všetkých ukrajinských samostatných štátov s ich kráľmi, prezidentmi a emirmi krymského emirátu. Pritom sa ušlo aj nám ako slovensko-uhorsko-rumunskej republike. Druhá časť je znovu volebná kampaň s predkladanými úspechmi na február 2022 ako zjednotenie Ukrajiny v historických hraniciach až po vypustenie vlastného satelitu. –––– Vaska je znovu prezidentom. Len krajiny niet. ()

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

28.03.2022

Voyo uvádí ukrajinský satirický seriál Sluha národa s Volodymyrem Zelenským o středoškolském učiteli dějepisu, který díky virálnímu videu nakonec stane v čele státu. Vasilij Petrovič Goloborodko … (viac)