Atypický

• USA Atypical
USA, (2017–2021), 19 h 51 min (Minutáž: 26–39 min)

Tvorcovia:

Robia Rashid

Hudba:

Dan Romer

Jennifer Jason Leigh, Michael Rapaport, Keir Gilchrist, Jenna Boyd, Brigette Lundy-Paine, Amy Okuda, Raúl Castillo, Megan Easton, Tina Grimm (viac)

Když se autistický teenager rozhodne najít si přítelkyni, jeho snaha o větší nezávislost přivede celou rodinu na cestu za sebepoznáním. (Netflix)

NinetyOne

Všechny tři série mě moc bavily, seriál jsem zkouknul během týdne. Dal bych i 5 hvězd, ale nelíbí se mi, že Netflix to všech seriálů pro teenagery musí cpát LGBT komunitu a úplně tim kazí dojem. Tak 75%. ()

d.p.1

Původně bych nečekal, že moje hodnocení bude tak špatné. První dvě série byly fakt super a bavily mě. Téma autismu bylo zajímavé, sestra hlavní postavy byla milá a sympatická a bavila. Bylo to originální, zábavné, příjemné. V třetí sérii se to začalo otáčet na takovou trochu propagandu v současném duchu toho, co se děje ve Spojených státech, což podle mě ok rozhodně není a začalo to být čím dál tím horší.  Prostě ten nezdravý duch jinak skvělé doby ve které teď žijeme a ta pokřivená část jinak skvělého Netflixu, který umí udělat i top věci, jak ve flimech, tak i seriálecha dokumentech. ()

slatkakuca

Po dlouhé době seriál, který na mě působil pozitivně a kde jsem se zamilovala do hlavní postavy. Čtvrtá série si to trošku zkazila tím věčným motivačním moralizováním a omlouváním a především mě začala vytáčet botoxová Elsa tím věčným kňouráním, ale hodnocení kvůli tomu snižovat nechci. Sam a Zahid jsou prostě nejvíc. ()

Johnysko

Tenhle seriál ze stáje Netflixu jsem měl na seznamu už delší dobu. Strašně dlouho jsem ho odkládal a vlastně ani nevím proč. Nedávno jsem to sjel během jednoho víkendu a musím říct, že ve mě dlouho nezanechalo něco tak smíšené emoce jako tenhle kousek. A tím nemyslím nic špatně. Protože tady se budete smát, občas mít na krajíčku a vzápětí o pár dílů dál mít zase neskutečnou radost z hlavních postav. Casting se tady povedl na jedničku i když musím říct, že například z rodičů Sama v podání Michaela Rapaporta a Jennifer Jason Leigh jsem měl nejdřív trochu strach zda-li to nebudou kotvy seriálu. Právě naopak, hlavně otec seriál neskutečně táhl. Hlavní hvězdou ale zůstává právě autistický Sam, který si prožívá strasti každodenního světa a v tom mu pomáhá nejen rodina ale i nový kamarádi napříč sériemi. Velmi podařená "dramedy", která může leckomu v tom teenage patoku na Netflixu zapadnout. Vřele doporučuji pokud se chce člověk skvěle pobavit ale i trochu popřemýšlet o svých životních prioritách. ()

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že… (viac)