Tento film skúma vnútorné životy a motiváciu za vraždou hollywoodskeho producenta Jose Menendeza a jeho manželky, ktorej sa v roku 1989 dopustili ich synovia Lyle a Erik. (dwdb)

BOURQUE

Pozor – sem-tam malé spoilery! TV film o príbehu bratov Menendezovcov na prvý pohľad nie je až taký jednoznačný/jednoduchý. Máme tu niekoľko prvkov, režisérska dvojica sa nebojí odvážnejšie zapojiť ich do kategórie „TV film“, ale všetky sú len na „priemernej úrovni“, bez sily takého úderu, ktorú by mali mať. Otec zneužívajúcich svojich detí; matka, ktorá chce byť milovaná svojimi synmi (len) kvôli tomu, že je ich matkou; osudné a chladnokrvné rozhodnutie bratov; súdne pojednávanie, život vo vezení, atď. Najviac pozorností tu pochopiteľne dostane Erik Menendez (celkom presvedčivo zahraný M. Oliverom, ktorý miestami so svojim výzorom mi pripomína mladého H. Cavilla), ktorý mimo iných musí zápasiť aj so svojimi démonmi. Samotný záver až príliš rýchlo ukončený, doplňujúce informácie dostaneme formou pár viet pred záverečnými titulkami. Po skončení filmu zostáva však otázka: Kam by to mohli dotiahnuť skúsenejší režisér a hlavne herci? Osobné hodnotenie: 70% (***) ()