Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa Yardie k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2017) (S01)

Lepších 90%. Paráda! Od začátku to člověka chytne, baví, je v napětí. Hlavní hrdinové jsou povětšinou sympatičtí, někteří velmi charismatičtí a celé té bandě to člověk přeje. I když jedna osoba je mi dost protivná - vypravěčka. Každopádně zbytek tam sedí a ke všem si víceméně uděláte kladný vztah, byť občas trošku zavrávorají. Je to promyšlené, chytré, poutavý styl vyprávění(i když je už znám z dob minulých), sem tam nějaká ta vtipná scénka. Občas jsou tam sice takové náhodičky, které by se asi nestaly a trošku to ubírá na důvěryhodnosti, ale to tak prostě je. Co jsem ještě zapomněl říct - je to celé takové civilní, uvěřitelné, reálné. I když jak jsem psal, některé ty náhodičky... A ještě se občas ukáže, že co si neuděláš sám... Ale tak sám člověk taky nezvládne všechno, takže to musí risknout... A hudba, hudba stojí také za zmínku, výborná. Prostě tohle se povedlo. Howgh! ()

Série 2 (2017) (S02)

Opět lepších 90% jako první série. Pokračuje se ve stejném schématu vyprávění, jen to trošku zrychlilo, je tam více akce, ale zároveň trošku začalo uhýbat od reality, resp. se vyskytlo až moc náhod a věcí, které by se v reálu asi nemohly stát - předpisy. Každopádně tomu se nedá vyhnout. Má to tempo, drive, švih, místy vtipné, pořád dost chytré a vymazlené, budí to emoce - radost sledovat. Howgh! ()

Série 3 (2019) (S03)

Je to trošku jiné než předchozí dvě série - více akce, více exteriéru, silnější momenty, více drásavé, rychlejší tempo. Zároveň to nejde tak "hladce" jako při první loupeži - tady se to smolí hned od začátku. A na krásno jde vidět, proč neměly být žádné vztahy mezi účastníky loupeže. Také se to trošku více odklání od reality. Stále dobře funguje styl vyprávění, vtipné momenty, postavy, které máte rádi nebo Vás prudí, je to pořád slušně promyšlené a vykutálené. Spokojenost. Je to pořád hodně dobré, ale už to není úplně ono a hlavně, první dvě série byly prostě TOP. Slabších 90%. Howgh! ()

Série 4 (2020) (S04)

Čtvrtá série pokračuje v duchu třetí - vzorec je naprosto stejný a funguje. Stále dosti nápadité, napínavé, drásavé, dost akce i silné momenty. Kvalitu si to stále drží, jsem zvědav na pátou sérii, kterou by to mělo vše skončit. Některé nové postavy dostaly více prostoru a využily ho velmi dobře. Šlape to! Howgh! ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi