Mandžuská říše se chystá napadnout korejskou. Výkonnou rukou připravované agrese je princův bratranec. Jeho velvyslanecká mise v Koreji využívá obchod s lidmi a braní šlechtických dcer za rukojmí jako jednu z cest k nastolení nové moci. Nikdo však nepočítá s poloslepým šermířem. Do příběhu navíc vstupuje starý čin zrady bývalého korejského císaře. Kdo vyhraje tento propletený boj? (PP66)

PetrPan

Od začátku jsem byl trochu ztracený v překladu a pozadí příběhu o dávné zradě mi  unikalo. Ale nebylo proč to významněji řešit, protože esa téhle partie byla rovněž od počátku na stole a že bylo na co koukat. K  absolutnímu vizuálnímu orgasmu při soubojích chyběly jen vločky sněhu či provazce deště.  Zvláštní, zatímco na Východě se bez problémů dokážou vracet  s pompou ke svým dříve slavným žánrům a tématům. Západ v podobných věcech docela selhává. Třeba takový western je praktický mrtvý.... ()

ainny

Děj je celkem jednoduchý a nic nového nepřináší. I když na druhou stranu... Údajně vychází ze skutečného příběhu a to ho dělá zajímavějším. Výprava asi nebyla úplně nejdražší, ale choreografie šermířských soubojů a Jang Hyuk dokazující, že do starého železa ještě rozhodně nepatří, si ty čtyři hvězdy zaslouží. Přeloženo ()

Fr

,,CHTĚL JSI BOJOVAT, TAKŽE MI NEDÁVEJ ZA VINU, ŽE ZEMŘEŠ“… /// Tak to ti parchanti korejští zase dokázali…. Skvělej historickej film o šermířovi, se všema těma věcma, který k tomu patřej. Máme perfektní padouchy, zbabělou šlechtu a neohroženýho hrdinu, co není žádnej Daredevil, takže je často celej vod krve. Nečekejte nějaký historický souvislosti (i když kurva co já vím…), žádný historický vykácávání. Příběh je jednoduchej a vcelku fajn. Sice finále klasicky trochu dramatizujou, ale to voni už tak dělaj. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tenkrát, v Koreji, mi unesli parchanta. 2.) Mám doma meč. A nebojím se ho použít… /// Thx za titule „teiko“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR neAKCE **** NAPĚTÍ ** ()

PauloZ

Korejský Ip Man s mečama? Yes! Takovouto mečovanou parádu jsem nevidĕl snad od Posledního Samuraje. Přitom je to tiché, rozvážné a vůbec nikam se to nehrne, ale má to výborný tajming který graduje atmošku a sází akci v ty nejlepší momenty. Mega mĕ to sedlo. Celý vizuál a vývoj dějem až po fungující emoce a výbornou akci. 4.5* ()

KoRner

Príbeh ako z hry PS4. Skoro slepý majster sa musí prebojovať až k hlavnému bossovi, aby zachranil dcéru...  Taslimovi, ako najvýraznejšiemu ázijskému hercovi súčasnosti, by už aj v tej Ázii mohli dať aj nejakú hlavnú rolu sakra.... Inak pohodovka na jedno pozretie, ale bohužiaľ ani súboje ma veľmi nenadchli. ()

• Filmovalo sa v juhokórejskej metropole Soul a blízkom okolí. (MikaelSVK)