Troufalky

USA, (2017–2021), 36 h 29 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Sarah Watson

Hudba:

Lyle Workman

Aisha Dee, Meghann Fahy, Sam Page, Katie Stevens, Matt Ward, Melora Hardin, Emily Chang, Nikohl Boosheri, Elisa Moolecherry, Dawn Ford, Angela Galuppo (viac)

Tři mileniálky z redakce newyorského ženského časopisu se snaží zvládat práci, vztahy i tempo velkoměsta – a nezabloudit při tom na vlastní cestě životem. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (36)

Série 1 (2017) (S01)

Vychází mi tu tři hvězdy, ale přemýšlím nad čtyřma, protože tři většinou dávám průměru a tohle je určitě nad. Lidi to srovnávají se Sexem ve městě, ale já tam podobnost fakt nevidím. Líbí se mi otevírání palčivých témat - ať už se jedná o prevenci rakoviny, znásilnění, novinářskou etiku, skutečnost, že velké procento žen nedosahuje orgasmu, nebo třeba otázka, proč je mužská bradavka v pohodě a ženská nepřípustná. Holky nejsou jen sympatický (Jane fakt nemusím) a "teta" Jacqueline děsně prvoplánová. Rozhodně to nesplnilo očekávání, která jsem ještě u prvních dvou dílů měla a doufala, že to půjde jen nahoru, ale i tak mě to baví a jsem zvědavá na další řady. ()

Pilot (2017) (S01E01)

Pro mě velmi příjemné překvapení. Jak mnohdy píšu, začátky jsou těžké, nicméně i když bych to asi trochu zkrátila, tento první díl se mi líbil moc. Zaujal, bavil, dvě ze tří kamarádek jsou mi sympatické, vypadá to i na fajn vedlejší postavy. ()

Oh Hell No (2017) (S01E02)

Druhá epizoda má bezesporu zajímavé hlavní téma, jen Jane nějak nemůžu pořád přijít na chuť. Kat a její zmatenost mě baví hodně. Doufám, že Sutton dál vymyslí zajímavější příběh, zatím je jedno velký klišé. ()

The Woman Behind the Clothes (2017) (S01E03)

V lince Kat mi chybělo víc přirozenosti. Ta Jane (pracovní, osobní je nuda) měla zajímavé rozuzlení. Sutton mě přestává bavit. ()

If You Can't Do It With Feeling (2017) (S01E04)

Suttonino klišé pokračuje pevným krokem do klišoidního pekla. Celkově mě to začíná nudit, chtělo by to něco ráznějšího, co by rozvířilo děj. ()

No Feminism in the Champagne Room (2017) (S01E05)

Asi nejvíc mě dráždí, že je všechno takový sluníčkový. V tomto díle se ve mě perou názory na linku Jane. ()

The Breast Issue (2017) (S01E06)

Prsa! Dobré téma (bradavky i rakovina), dobré zpracování. A... #teamAlex ()

Three Girls In A Tub (2017) (S01E07)

Bez vážnějšího tématu. Nebo... jak se to vezme. Každopádně u večeře Jacqueline jsem musela protočit oči. :D tam bych to fakt chtěla slavit. ()

The End of the Beginning (2017) (S01E08)

Uff má averze k Jane je větší a větší! :D Mezi Kat a Adenou by se to už mohlo rozseknout. Všeho moc škodí. A! Tématické díly se mi libily víc. ()

Carry The Weight (2017) (S01E10)

Nebudu lhát, že mě to nedostalo. ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhá série je prostě sluníčková. Bere si na paškál složité otázky, které nemá šanci plnohodnotně prodat a tak dává dost jednostranné a zkratkovité odpovědi. Ale aspoň tam ty témata jsou. Naše tři holky jsou mi díl od dílu nesympatičtější (Sutton je takový neutrál), ale kupodivu mě to od koukání neodrazuje. Takže směle do třetí řady. ()

Feminist Army (2018) (S02E01)

První díl se pitvá ve starých problémech a nepřináší nic moc nového. ()

Rose Colored Glasses (2018) (S02E02)

Nejsem si jistá, jestli jsem ještě v #teamAlex. Přiznávám, že nepobírám to, co Kat řešila, protože to nejspíš musíte žít. Každopádně nechápu, proč byla tak tlačena do vyhranění se. Protože být míšenkou a být s tím v pohodě není špatná věc, ale z těch reakcí okolí měl člověk pocit, jako by byla. Dobré téma. ()

The Scarlet Letter (2018) (S02E03)

Téma body posivity. To hýbe internetem kdykoli se objeví. Přijde mi škoda, že ho ve finále tak zazdili, mohlo to být opravdu zajímavý. ()

OMG (2018) (S02E04)

Žene se Sutton do pekel, nebo se nežene Sutton do pekel? Ben je sympaťák, doufám, že Jane chvíli vydrží. ()

Stride of Pride (2018) (S02E05)

Těžké téma na 41 minut. ()

The Domino Effect (2018) (S02E06)

Byl v tom kus pokrytectví, stejně jako v minulém díle. ()

Betsy (2018) (S02E07)

Téma držení zbraní. A stále jedeme sluníčko za sluníčkem. To co předvádějí Kat a Adena je taky na palici. Chápu dobrý úmysly, ale ani ty postavy snad nemůžou věřit tomu, že to dobře dopadne. ()

Plan B (2018) (S02E08)

Chvílemi až příliš hrající na city. Doufám, že to Ben ustojí. Ne, že bych mu přála mou neoblíbenkyni Jane :D ale může se ještě zdržet, ne? ()