Cesta do Ralangu

(festivalový názov)
  • India Ralang Road

Do horské vesnice uprostřed himálajského regionu Sikkim je zasazen příběh čtyř jedinců proplétajících se v labyrintu zdejší krajiny, vesnických stavení i společenského mikrokosmu. Učitel, který přijíždí do kraje neodkladně vyřešit palčivé osobní problémy, zdánlivě nemá mnoho společného s místními obyvateli. Osud ale postupně vystaví navzdory malé pravděpodobnosti cestičky, díky nimž se potká s dvěma místními chlapci, snažícími se během brouzdání uličkami zabít čas, a zdejším věčně mlčenlivým majitelem biliard klubu. Sled náhod je pak postaví do centra zpočátku nepředstavitelného toku událostí. (MFF Karlovy Vary)

dhejbal

Pár skvělých indických filmů už jsem ve Varech viděl, tenhle mezi ně neřadím. Bohužel při světové premiéře ve Velkém sálu došlo k trapné situaci, kdy za přítomnosti tvůrců odešla v průběhu projekce asi třetina lidí. ()

GMVajgl odpad!

Tak zmatený film jsem dlouho neviděl. Jakoby režisér schválně mlžil - možná se snažil o umělecké vyznění? KVIFF 2017 ()

Miki8888 odpad!

Kdo tohle vybral pro festival ve Varech tak se doslova zbláznil. Lidé odcházející a spící v průběhu filmu, který začal ve 13 hodin asi svědčí o jeho kvalitě. Nicméně na tomhle film se opravdu nedá najít nic pozitivního, kamera věčně nezaostřená, rozmazaná nebo úplná tma. Zvuk, scénář, herce atd. nemá cenu komentovat.... nechápu lidi, co dají něco jiného než odpad. ()

iN

Jednu hvězdičku dávám alespoň na prostředí... ale jinak absolutní nuda! Tak nějak jsem ani nepochopil, o co které postavě jde, jak se jmenují a tak. Viděno v Kině Drahomíra, tak aspoň ta plzínka k tomu byla něco pozitivního. Ale jinak jsme odešli dřív, to se fakt nedalo. ()

Dzonysek odpad!

Představte si tu situaci, kdy sedíte ve Velkém sálu ve Varech při světové premiéře tohohle filmu, který přijdou představit samotní tvůrci. Pohodlně usazeni čekáte, jaká to bude pecka a pak to přijde..... tak cca polovina filmu se odehraje ve tmě (ne v sále, ale na plátně!!!), a není to "jen jako tma ve filmu", skutečně toho mnoho není vidět (záměr mi uniká). Asi nejlépe to vystihne fakt, že vlastně nehrozí, abych u tohohle filmu dal spoiler - on tam totiž chybí skoro jakýkoliv děj, pár zápletek je rozehráno, ale nedotaženo do konce... Pokus o inveční kameru u mě taky určitě nepochodí. Dokoukal jsem to na KVIFF až do závěru, což byl teda fakt dost masochismus, a odcházel z kina s pocitem, že na velkém plátně se špičkovou akustikou by se mělo promítat COKOLIV jiného, než tohle. Dokonce ještě uvažuju, jestli třeba nezapomněli některé scény pustit, že by to nakonec dalo nějaký smysl. Dvě hodiny života zbytečně pryč. Třeba mi někdo vysvětlí, že jsem nepochopil hlubokou genialitu filmu (pokud tam teda nějaká ta hluboká myšlenka byla), ale já to asi ani vysvětlit nechci. Byla to taková nuda, že jsem si připadal jak po lobotomii. ()