Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Bohulib

Nejlepší večerní štědrovečerní pohádka za posledních pár let. Ještě kdyby tam nebyly ty turnajové roztleskávačky a "Deus ex machina" v podobě příjezdu krále na turnaj, bylo by to u mě možná na 4 hvězdičky. Mimochodem, na webu ČT jsou některé nepoužité záběry, doporučuji zejména tancujícího Pakostu. ()

Xmarc

Aneb jak promrhat bezvadný potenciál. S dějovou linkou bych byl zcela spokojený, není třeba vymýšlet bůhvíco, humor v pohádce člověk ocení, obzvlášť, když se párkrát opravdu zasměje, pár dementních postaviček neuškodí, nehezká princezna se dá překousnout (čistě subjektivní názor), ale všeho vocamcať pocamcať. Dementíků je tam asi už trošku moc, opakovaně zábavné momenty přestávají být už zábavné a shazovaly to úplně zbytečně některé vůbec se nehodící hudební pasáže (v jednu chvíli jsem měl pocit, že sleduji nového Shreka) nebo scény dělající z pohádky chvílemi fakt slušnou splácaninu (např. břišní tanečnice). A k tomu pár trapných scén (viz např. proliskání prince Karla králem na konci turnaje... OMG, co to jako mělo být, to mělo být jako fakt vtipné nebo rejža už musel akutně čůrat, tak to kvapně trapně odbyli?). Jinak moc hezké prostředí, pěkné a místy opravdu velice dobře působící záběry (scéna, kamera, střih,...) a některé části měly i líbivý hudební doprovod. ()

PoprockCZ

Možná by bylo lepší film brát spíše jako komedii než pohádku. Roztomile hloupá zápletka mě pobavila. Obsazení je skvělé. Princ Jan i Karel skvěle sedli, princezna také sympatická, Kříž v roli sluhy exceloval a Abrhám jakožto český Gandalf též. Film pobaví vtipnými hláškami a dějem, který neurazí. Vytkla bych jen scény s drakem, který mi tam svým zjevem moc neseděl. ()

bez1

Jsem příznivkyní spíše starých pohádek. Z novodobých pohádkových dílek se mě toho líbilo velmi málo, ale tato pohádka mě velmi mile překvapila. Pro mne je důležité, že nepostrádala akčnost a vtip. Byla to krásná pohádka na Štědrý večer pro děti i dospělé. ()

Nellie Lovett

Ne a ne a ne. Tohle prostě není vydařená pohádka. Zápletka je jednoduchoučká, což by nevadilo, kdyby se neustále nenatahovala zastávkami v Zapovězeném lese, kde místo Hagrida čeká Gandalf, který má na řetízku služebníka, podobně jako čarodějnice v Hvězdném prachu. A třetí, čtvrtá ztráta paměti je vysloveně otravná. Princ je naprosto nezajímavá postava bez výrazu. Pavel Kříž je nevyužit v roli standartního služebníka. Kryštof Hádek se zbytečně pitvoří a dělá z mladšího prince hlupáka. Co mne na nových pohádkách nesmírně rozčiluje (a není to jen případ Korunního prince) je jazyk. Odkdy se v pohádkách musí nutně mluvit jako kdekoliv na ulici? Je to snad nějaký nový způsob jak se přiblížit dětem? Kam se poděl ten krásný jazyk českých pohádek? Třešničkou na zkaženém dortu je příšerná hudba - než tohle, tak snad raději nic. ()

JirkaJJJ

Zajímavá pohádka, v posledních letech určitě jedna z těch lepších. Syn mě ukecává na 5*, já bych dal 3*, průměr tedy 4* :) ()

dogrose

Já jsem se bavila; trochu mi to přišlo nedomrlé a hluché v lesních scénách, tam pánové neměli moc co hrát, turnaj trochu dlouhý. Nejvíc mne potěšilo, že korunní princ vypadá jako chlap a ne jako nedochůdče, jak jsme uvykli v posledních letech. Pěkný, poměrně originální příběh, hladce plyne, má to vtip. Krásné kostýmy. Fanoušky určitě potěšila dvojice Štěpánek-Adamovská. Hádek a Kříž mají skvělého kadeřníka a je vidět, že si role opravdu užívají. Určitě se kouknu znovu. Ve srovnání se Strachovým Svatojánským věnečkem a Johančiným tajemstvím pro mne jasná jednička letošních Vánoc. Jen tak dál! ()

AdaProfa

Vůbec jsem nečekal, jak mě tahle pohádka překvapí. Upřímně jsem vůbec nečekal něco takového. Myslel jsem si, že uvidím jen další průměrnou pohádku, která ničím nezaujme. Asi takové, které jsem viděl na Štědrý den za posledních pár let. Příběh byl velmi zajímavý. Především mě nadchnul rytířský turnaj, a pak také prostředí, kde se pohádka odehrávala (především hrady Křivoklát a Kokořín), bylo opravdu působivé. Rytíř Lavice mě doopravdy pobavil. Také Kryštof Hádek velmi dobře zahrál úlohu záporné postavy. Akorát draka bych bohužel hodnotil jen jako průměrného. Jinak celkově děkuji za pěknou zábavu na Štědrý den. ()

hanikrivi

Ty tři hvězdičky si zaslouží. Je určitě lepší než jiné současné (i minulé) televizní pohádky. Patrik Děrgel určitě. Byl překvapením. Dokonce i těžce LOTR Abrhám. Kříž jako Pakosta také. Zato ten turnaj.. Nápisy v davu, který (předpokládám) stejně neumí číst ani psát. Asi bylo tvůrcům líto vymyšleného písma. Roztleskávačky a turnajová hudba byly vrchol. Jinak hezká výprava! Ale pohádka nějak neměla spád, a u Princezny a Písaře jsem se nasmála opravdu víc. Komu hudba připomínala Forrest Gump? ()

NeOn1702

Tak po všech těch nehorázně nudných a hloupých nových českých pohádkách přišla aspoň jedna, na kterou se dá koukat. Konečně pohádka, která je brána s humorem a nadsázkou. Ne že by to nebyl hloupý film, ale aspoň pohádka u které se dá zasmát. ()

Himbajz

Já jsem se hodně bavil a nasmál jsem se dosytosti. Obsazení super, Hádek s Křížem...to bylo pokoukání. Kříž dělal libové obličeje. On i Patrik Děrgel byl dobrej. Fak pohoda. ()

Konopilka

"Konec vycházky, princi" Jéééžišii, to bylo dobrýýýý. Viděno premiérově, ale zvláště po letošní vánoční pohádkové úrodě aspirující na tři největší propadáky roku, s o to větší radostí. Princ jako vzpomínka na Samotáře a Macháčkovo "Kluci říkali, že už holku mám..." Fakt milé překvapení. ()

skok01

Zase jednou pěkná, milá pohádka, na kterou se dá podívat i s dětmi (až na toho draka a jak mu utnou hlavu). Kryštof Hádek opět perlí, exceluje, zahrál to opravdu skvěle... Byl "otravný a nesnesitelný až na půdu"... ()

Lady Marcy

Moc krásná a vtipná pohádka . Záčátek byl moc hezky zpracován a navíc hlavní princ je opravdový fešák :-) Už jsem myslela, že takovou hezkou českou pohádku nikdy nenatočí. ()

Alvin

Když se uprostřed rytířského zápasu ozval rockový nářez a prošla služebná s nápisem "Hobluj", napadlo mě, jestli v tom nemá prsty zastydlý puberťák Karel Janák. A měl. Po opakovaném shlédnutí, ale přidávám hvězdu za sympatické výkony všech hlavních postav. ()

Signore

7/10 Osvěžující humor, a to nejlépe v kombinaci s kreací zlého čaroděje Josefa Abrháma, je hlavní důvod, proč jsem se u této odlehčené pohádky přiklonil k nadprůměrnému hodnocení. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)