Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

ariari

ak si pozriem klasiku princ a chuďas ,alebo asterix a obelix , ktoré dobre vykreslili historickú atmosféru, či už stredoveku, alebo Galov a vikingov :-), tak tu aj slepé kura vidí, že ide o zlepenec akéhosi naivného šmolkova kombinovaného s inscenáciou , Stará dobrá princezna se zlatou ... mala vymakanejšie navodenú atmosféru kráľovstva,s minimálnymi dobovými prvkami. CHýba kvalitný strih, to nám vadilo najviac, zásahy strihača miestami až hlúpe, pointy nulové, dej sa niekde pozabudol vygradovať, a je to tak strašne nemastné, ľahostajné, bez napätia, že od toho ujde aj desaťročná neter, ktorá inak rozprávky miluje. Aspoň sme sa nemuseli hanbiť, že nás to vôbec neoslovilo a v polovici sme to s kľudom zrušili. Jediná vec, za ktorú herci ani mančaft nemohli , bol zrejme celkovo slabý rozpočet na rozprávku, inak neverím, že by to machri Česi nedali lepšie. ()

Bezejmený

Spokojenost. Hezká a zvláštní pohádka. Pěkná Eva Josefíková, a herci celkově slušní, zvláště pak Děrgel, Hádek a Gandalf Abrhám. Záporák dostatečně zlý a spolu se svým sluhou slušně hláškují. Pár vtípků se taky podařilo. Kamera, triky, lokace a hudba na české televizní poměry výborné. Animovaný úvod se taky povedl, konec překvapil. Celkově pro mě překvapivě dobrá pohádka, ve které tvůrci měli hodně nápadů a dokázali je využít. ()

Kozlowski8

Princ Karel se nechce smířit se skutečností, že jeho starší bratr Jan je tím, kdo má převzít královskou korunu po jejich otci a snaží se ho zbavit pomocí lektvaru zapomnění...Hezky natočená, byť chvílemi víc roztahaná, než mohla být a malinko nudná pohádka. I zde se objevil častý nešvar současných pohádek - snaha vpasovat do příběhu rádoby cool prvky a dodat mu tím rádoby vtipný, svěží impuls. Nevím, co jiného může být důvodem, proč se k tomuto tvůrci uchylují. Mne tedy třeba dřevěný transparent z nápisem "hobluj" na rytířském turnaji, přišel dost trapný, stejně jako dovětek sluhy o zámečníkovi na volné noze a toto nebyly jediné "upgrady zábavy" v tomto díle. Nelíbilo se mi ani pojetí postavy prince Karla. Kryštof Hádek až příliš přehrával a tlačil na pilu. Další z mnoha pohádek, které vyloženě nezklamou, ale ani nenadchnou. 55%. ()

Sathana

Výborná, vtipná a neotřelá pohádka. Po dlouhé době úpadku českých pohádek mě tahle nadchla, pobavila, zahřála na srdci a přilepena k obrazovce jsem fandila korunnímu princi po celou dobu filmu :) Rozhodně to je mnohem lepší než těch 66 % co to tu má.. ()

Radek273

Vtipná a nebývale dobrá pohádka, obzvláště co se týče několika posledních let. Ano, motivy jsou "vykradeny" z různých filmů či pohádek, ale nakonec to ani moc nevadí. Na starší "klasické pohádky" to sice nemá, ale... Hlavně když to klape. ()

Sgt.Tracnik

Vzhledem k těm kecům okolo a špatným komentářů ("protože je to české, tak jsme bychom to to my samozřejmě udělali celé jinak a líp") a vzhledem k tomu, že to je to pro mě nejlepší pohádka za posledních 5 let, tak nelze než dát plné hodnocení. Dlouho jsem se tak dobře nezasmál a hlavně tam ti herci opravdu hráli. ()

werxix

Po dlouhé době (viděno 2018) zase pěkná a hlavně vtipná, česká pohádka. Herci i příběh rozumný a kulisy a kostýmy jemné a nikoliv kýčové, jak je to bohužel u českých pohádek běžné. Abrhám v roli čaroděje vynikající, Hádek jakbysmet. A ten Děrgelův úsměv je parádní. ()

Franki69

No dobrý den  Z chutí jsem se podíval a na rozdíl od třeba Řachandy dokoukal do konce… Hádek, Děrgel, Plesl… No výborní byli. Vykrádačky z LOTR a jiných „světových“ bijáků taky nevadily, naopak potěšily! ()

Scaevola

Pěkná, přímočará pohádka bez zbytečných kudrlinek, nanicovatého humoru a přehnaně fantaskních triků si jde uvědoměle za svým a nikde se zbytečně nezdržuje, vždyť děti nepotřebují vědět, jak se to stalo, že jeden z bratrů je kouzelně zahraný zloduch a druhý je chytřejší, když pravidelně pije lektvar zapomnění. Ještě dořešit nevyužitého čaroděje a vybrat trochu peněz na animaci draka, a bylo by to skvělé! ()

OzzyCobain

Herecký výkon Hádka a Josefíkové jsem si moc užil... Ve výsledku ti 2 tahali celý film. První čtvrthodina byla sice vskutku excelentní, ale po ní... No, po ní to bylo tak nějak o ničem. ()

Karbos

Pohádku jsem viděl prvně asi předloni na vánoce a opravdu jsem se dlouho u žádný CZ pohádky takhke nebavil, je asi nejlepší za posledních pár let (rozhodně lepší než Anděl páně 2) a od té doby už jsem ji viděl ještě asi 2X Některé scény a hlášky už jsou v obecném povědomí a mě nezbývá než dát za plný ***** protože tohle si těsně nad 70 prostě zaslouží! *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Igy007

Za dvě, ale jen ze slušnosti. Jednu pro všechny, kdo se na tomto blemcu nadřeli, jednu za Josefíkovou. Děrgel fakt není herec; já nevím, jestli to je příbuzný někoho vlivného, či kýho výra, ale obsadit ho do jakékoliv role znamená šlápnout do Macochy. Příšerně otravná, nevhodná a nekonzistentní hudba. Děj u kterého se velmi ztěžka drží pozornost. Tohle se vážně nepovedlo. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)