Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Sasulka3

Za me jedna z nejvtipnejsich pohadek, na kterou se z tech ,,novejsich,, da koukat. A dukaz toho, ze Krystof Hadek je opravdu pan herec a dokaze zahrat presvedcive cokoliv :) ()

Ukrizku

Děkuji, pane Janáku! Konečně pohádka, jaká má být. Poctivě zahraná, neokoukaná, něžná i vtipná. Milá princezna, charismatický princ, bodří králové, starostlivé královny, legrační sluha, efektní drak a úžasný čaroděj... a navíc nádherné kostýmy a poctivé záběry přirozeného prostředí - les, kolbiště, hrad. Vše, jak si divák přeje. ()

Tominni

Celkem povedená pohádka Karla Janáka - o dvou bratrech, touze po trůnu a nápoji zapomnění. Právě ten dovede v pohádce vytvořit hlavní změny a celkem i pobaví. Já jsem se tedy bavil a to se mi u pohádek zase tak často nestává. ()

Hawaj

Muzika, zvuk a mix jsou naprosto úděsný. To fakt dělal ňákej amatérskej jeliman. Stejně tak jako ruchy. Souboj s drakem i celá atmosféra v jeskyni působí jako když to natočil nějakej podřadnej jůtuber z horní dolní. Aspoň že vizuální efekty a kamera jsou o fous lepší než u toho šumaře Zelenky. Abrhám vypadá jak čínskej mudrc ze starýho kung-fu filmu kterej si z roztrhanýho igelitu upatlal kostým Gandalfa lehce stříknutej kostýmem vod Kissáků. :)) Dialogy jsou horší než z Kameňáku. Ty napsal pingl ze 4. cenový ne? Celá pohádka je zoufale toporná a televizně odfláknuatá. Stejně tak i režie kterou Janák dělal asi v polospánku. Akčním záběrům z turnaje se nejspiš ztratily ty nejdůležitejší záběry, nebo je střihač prostě neumí. Rádoby současná mluva komediálnosti nedodává a naprostá rezignace na jakoukoliv zapamatovatelnou hudbu nedejbože písničku tudle pohádku sráží ještě víc. ()

Joe16210

Tahle pohádka patří k těm povedenějším, i když občas to trochu vypadá, jako by se autoři snažili opisovat z Harryho Pottera - tajemná komnata nebo zapovězený les. Věčné opakovanové zapomínání po vypití lektvaru zapomnění mi ale přišlo někdy až otravné. Jako celek ale celý příběh funguje a ani herecké obsazení nemá výraznější nedostatky. Takový lepší průměr, kdyby byla možnost dávat půl hvězdičky, tak bych hodnotil 3,5*, takto dávám 4*. ()

Kimkong

Pěkná pohádka. Zajímavý nápad se zapomínáním. Plochá princezna, která není úplně blbá a princ, který má dost štěstí. ()

hrumsrt

Nejlepší pohádkový Karel Janák, a když odmyslím i kultovně nostalgický status režisérova celovečerního debutu Snowboarďáků, jde i obecně o režisérovu nejzdařilejší práci.. Korunní princ je tradiční příběh sváru dvou bratrů, v němž Karel dobře chápe, že pro svůj nástup na trůn se musí urychleně a navěky zbavit staršího bratra Jana.. A proto ho pod vlivem kouzelného lektvaru zbaví paměti a pošle úplně vygumovaného do čarovného lesa vstříc zlému čarodějovi.. Ovšem komu je k obavám někdo, kdo sám neví, kým vlastně je.. A tak vzpomínek zbavený Jan vyráží na cestu v níž zachrání princeznu a sám vyhraje rytířský turnaj, aniž by věděl, jak důležitou osobou pro říši je.. Vtipná netradiční pohádka, která pracuje s originálním námětem, jenž ani při opakovaném použití neztrácí na svém vtipu a šarmu. A v čele s výtečným obsazením, v němž exceluje jak neokoukaný Patrik Děrgel, krásná Eva Podzimková, tak pohádková stálice Karel Abrhám.. Jedna z nejlepších pohádek posledních let, na kterou nedám dopustit. Dobrý den! 75% ()

maniacxl

Slušná pohádka s novým příběhem a snad se všemi známými retro herci,co byli momentálně k dispozici s fakt blbým drakem!Zase ty letecký záběry,bez toho už se snad žádná pohádka a ani film neobejde.Sem tam trefný vtípky ze současnosti.A ta hudba a roztleskávačky na rytířském turnaji tak to nemělo chybu.Pakosta.....(kde na tohle jméno došli?)Jo a Plesl v nestandartní roli velmi standartně výborný!65%. ()

Thovt

Korunní princ, to je jiný svět. Svět, kde každá emoce musí být dohnaná ad absurdum, kde je veškeré dění pospojováno obrovským množstvím oslích můstků a kde drak vypadá... jednoduše uboze. Scénarista Hudský si asi s Janákem sednul, protože výsledek je klasicky janákovsky pitomě pubertální. Největší mínusy: extrémně přehrávající Hádek, triky ve stylu "výraz postavy naznačuje, že mimo záběr se děje úžasná scéna", opakováné vtipy ("umíš to?" - "já nevím" bylo k slyšení asi pětkrát), ubohé popkulturní odkazy. ()

kocicar2

Tak sláva ! Ale,že to trvalo po tolika letech.Pro mě je tahle pohádka rozhodně příjemný překvapení a závan naděje pro příští léta.O to víc mě překvapilo,že ji režíroval K.Janák jehož loňská pohádka dopadla přímo tragicky.Samozřejmě žádný zázrak to určitě není to ani náhodou,ale jde o koukatelnou pohádku,která rychle ubíhá a hlavně už tam neni žádné přehnané pitvoření.Snad i další letošní pohádky budou alespoň na této úrovni. ()

smikyna

Pohádka se mi moc líbila, bohužel jsem neviděla prvních 5 minut a nevěděla jsem, který z bratrů je starší a který mladší. Mátlo mě to, že mladšího price hraje starší herec. Jinak pěkná, nebráním se tomu vidět ji ještě jednou. Narozdíl od pohádky Duch nad zlato, která mě moc nechytla a vlastně už ani nevím, o čem byla. ()

aiv odpad!

No, dlouho jsme přemýšlela jak tuto pohádku popsat. Asi slovy "nudná blbost o ničem". V pohádce se celou dobu nic neděje, drak, kterého by se nebálo ani čtyřleté dítě, trapné dialogy, princ, který nesutále zapomíná díky lektvaru - o tom vlastně celá ta pohádka je, scénařisti vyhonili film na známých tvářích a prostředí. Děj absolutně zkomírá a natáhlý je jak šraky. I když jsem byla v největším pokušení pohádku vypnout, stejně jsem se dodívala do konce, neboť jsem si říkala, že to musí mít nějaký dobrý zvrat, když to dávají na Štědrý večer - opravdu jsem to měla raději vypnout. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)