Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Nocturno culto

Zábavné a veselé dílo s jednoduchou ale funkční zápletkou.Dobré obsazení a rozumná stopáž, z toho vytvořily pohodový zážitek na vánoční večer ..Rozhodně mě překvapila Abrhámova role a cheerleaders na rytířském turnaji, to byl trošku úlet, jinak dobrý .. ()

Mik_e

Oproti filmům typu Kdyby blily ryby a podobným se jedná o hotový kinematografický skvost. Režie opět pan Janák, a výsledek opět lehce nadprůměrný - což ovšem v těchto dobách temna není málo ! Divák se párkrát upřímně zasměje, děj celkem odsýpá, na place se navíc sešla výborná parta. Škoda jen, že Janákovy filmy tak připomínají skeče - jednotlivé scény fajn, ale pohromadě to moc nedrží, a příběh zkrátka nic moc. Kdyby jednou dostal k ruce pořádný scénář, nacpal si tam pár svých pubertálních legrácek, výsledek by mohl být dost dobrý. I tak ale...alespoň, že tak. ()

E lan

Příjemná roztomilá pohádka, která rozhodně patří k tomu lepšímu z posledních vánočních produkcí. Zajímavé a přitom docela originální herecké obsazení, sem tam obstojný humor a docela dobrý příběh. Jen ty závěrečné rytířské souboje byly až trochu moc zmedernizované. ()

Oonika

Ale jooo, docela fajn. Chvíli jsem kroutila hlavou, některé scény jsou trochu zbytečné, ale bylo to docela i vtipné. Hádek hraje super prevíta, což mu jde fakt náramně :) ()

cyright

Viděno s ročním zpožděním a po třech naprosto tragických nových českých pohádkách, díky čemuž tento počin vypadá jako malé zjevení z jiného světa. Po velmi dlouhé době nemusím u české pohádky pracně hledat, co je na ní vůbec dobré. Naopak většina věcí funguje, jak by měla (scénář, režie a krásná hudba nesoucí film kupředu i ve hluchých místech), a tak hledám jen nedostatky. Ale jaké? Můžeme vůbec dnes české televizní pohádce vyčítat malou výpravnost a jakousi tradiční scénickou jednotvárnost a chudost? Ano, můžeme, ale když je to to jediné, co nám zbude k vyčítání, jedná se na české poměry o jednoznačně dobře vymyšlenou, zpracovanou a zahranou pohádku, silně koketující se 4*. K těm chybí pouze charismatičtější korunní princ. Děrgel je málo výrazný a film netáhne, dělají to všichni ostatní kolem něj. ()

TetaJane

Když to srovnám s ostatními pohádkami, tak tahle byla moc příjemná a odlehčená vtípky. Krásné kostýmy, fajn herci a hlavně HOBLUJ! :D ()

Khamsin

Doteď jsem si myslel, že neexistuje horší "žánr", než komediální pohádka. Ale v tomto případě, kdy se nejednalo o švitořivý kýčovitý humor, jak je u našich pohádek v posledních letech zvykem, nýbrž o humor vcelku inteligentní, to u mě zafungovalo. V období Vánoc velice příjemné. >| ()

rublik05

Ačkoliv jsem k televizní pohádkové tvorbě ČT značně skeptický, musím uznat, že tato pohádka se České televizi výjimečně povedla. Zajímavý námět a děj plný zvratů a vtipných scén. herecké obsazení plné zvučných jmen a sympatických herců, kteří ztvárnili neméně sympatické role. Malou výtku bych měl snad jen k trikům a efektům, které nejsou nic extra, ale to bývá u většiny televizních pohádek. Film má moc příjemnou atmosféru, nádherné natáčecí lokace to jenom podtrhují. Z herců se zde vyřádil především Hádek jako princ Karel a čaroděj pan Abrhám, který působil místy až jako takový moderní Gandalf. Celkově se mi pohádka moc líbila, po dlouhé době pěkná, moderní a vtipná pohádka. 8/10. ()

Lupes

Výborný scénář a zápletka, které bohužel režie poslala do kytek. Trochu víc výpravnosti, lepší výběr herců-padouchů (hlavně obsazení Abrahama do role Sarumana je vrcholně trapný přešlap) a především méně pitvoření, vtípků a infantilnosti, a byla by to nejlepší porevoluční pohádka! Ach, kdyby se to uchopilo za vážný konec! Závěrečný turnaj mohl být dramatickým vrcholem! Jenže Janák je Janák. A pohádky ve věku ušišlaných vzorů se mají dle něj poznat jen podle "nadsázky" a "humoru". I ten zde ovšem absentuje (i když scéna u rybníka je fakt skvostná). Za obrovský potenciál (byť nevyužitý) *** ()

VeeDee

Tak takhle se mi dlouho žádná pohádka nelíbila. Svěží a hlavně vtipná! Hádek je hustý záporák, Plesl výborný... Nevím, jestli jsem nevypila nějaký elixír smíchu, ale dokonce jsem se jednou nahlas rozchechtala. :-) ()

Karp

Jedni z nejlepších záporáků pohádek posledních let v podání prince Karla a jeho sluhy Pakosty. P. Kříž se s K. Hádkem skutečně vyřádili a hodně pohádku pozvedli. Ale i zmatený Patrik Děrgel a dobrácký J. Plesl odvedli své, takže tu máme velmi povedenou televizní pohádku. Jediné co mi občasně vadilo bylo pro mě druhotřídní výtvarné ztvárnění kouzelných předmětů, provedení triků atd. Zdálo se mi to jakési umělé. Draka nehodnotím, protože na něj celkem pochopitelně nebylo dost peněz. ()

Hexa

Pohádka má příběh, má děj a hlavně jsem se u ní zasmála (nejen já, ale i celá má rodina). A přiznám se, že mě nejvíce učaroval čaroděj v zapovězeném lese. Tahle pohádka nás tak učarovala, že jsem dokonce odsunuli Ježíška a dokoukali jí dokonce. Ježíše neježíšek. To se nám zatim nikdy nestalo. Super, super, super. PS: rockové sólo při turnaji pohádku povýšilo do dalšího "levelu". ()

DaveSmith

Mezi novejma českejma pohádkama je v posledních letech celkem mizernej výběr, takže nároky na novou pohádku na Štědrej večer nejsou vysoký. A když se přidá sympatický obsazení, vyjde docela vtipnej kousek. Blbý a blbější v podání Děrgela a Plesla funguje dobře a Evička vždycky potěší, jen obě královský dvojice neměly prostor ani scénář na to, aby něco předvedly. Hodně zlej byl drak. Takhle špatnej drak se ve filmu neobjevil už pár desítek let (na divadelní scéně jsem viděl lepší draky). Taky mi nějak neseděl ten Příběh rytíře ve druhý polovině. Turnaj byl celkem dobrej, jen ty roztleskávačky byly nějak mimo. Ale ve výsledku to byla milá a vtipná pohádka. ()

mravec

Škoda těch doslovností a polopatismů a občasných nesmyslů v dialozích a v chování některých postav, stejně jako místy zbytečně lidového nádechu. Jinak to je velmi v pořádku vizuálně, hudebně i příběhově. Hezké. Takové upchrrímné. ()

Gertruda.W

Povedená pohádka plná výborného humoru, skvělých hereckých výkonů a originálních pánských účesů. Jsem ráda, že králové přirozeně dozráli z princovských let a Kryštof Hádek je prostě boží. Dobrý den! ()

dkas

Celkem trapný pokus o moderní pohádku. Děravý, předvídatelný scénář, rádoby vtipné scény (roztleskávačky, cedule "Hobluj" a podobně). Hlavní hrdina je takový nemastný, neslaný, čaroděj jakbysmet. Jen ten Hádek vypadá, že si to užíval :) ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)