Bruce Springsteen - vlastnými slovami

• Česko Bruce Springsteen (viac)
Veľká Británia, 2016, 71 min

Réžia:

Nigel Cole

Jeho kariéra sa začala už koncom 60tych rokov - a trvá dodnes. Bruce Springsteen vyprodukoval v priebehu rokov celý rad mimoriadne úspešných a obľúbených piesní, často s naliehavým spoločenským posolstvom. V tomto intímnom rozhovore Springsteen odhaľuje kľúčové momenty svojho života, ktoré ho nasmerovali k hudbe a ku kariére speváka a hudobníka. (STV)

emma53

Je to už několik let, co jsem se prohrabovala spoustou LP a tohle jméno mě zaujalo. Tak jsem si ho pustila a to byl začátek mé lásky, která doufám nikdy neskončí. Bylo zajímavé poslouchat čím vším si prošel a jak se hudebně měnil do dnešní podoby. ()

slunicko2

Chlap na svém místě. 1) Když jsem v polovině osmdesátých let dostal do rukou LP Born in the U.S.A. (1984), symbolizovala pro mě tato asi nejúspěšnější Springsteenova deska Reaganovu Ameriku - novou, skvělou a zářící. Chlapský macho přitažlivý vesnický maník ztělesňoval jednu tvář Ameriky - tvář úspěchu, selfmademanství, vítězství._____ 2) 67letý Bruce Springsteen ve stále výborné fyzické formě (dlouhá léta byl k sežrání přitažlivý). Film je osobní výpověď a jakási ilustrace k jeho 600stránkové autobiografické knize Born to Run._____ 3) Jeden z nejúspěšnějších rock´n´rolových zpěváků světa mluví o obyčejných věcech jednoduchým jazykem a dojímá mě. Jeho slova jsou skromná, věcná, životem poučená. Má co říci a říká to prostě a výstižně._____ 4) Springsteenova hudba není tak úplně my cup of tea, ale cítím, že co dělá, jde od srdce._____ 5) Oceňuji i profesionálně udělané české titulky, které respektují jazykovou odlišnost i stylovost vyjadřování (vzácný to jev dnes). ()

progression

Vynikající dokument o rockovém velikánovi a jeho kapele. Co ale celý dokument ještě více zhodnocuje je to, že se kromě úryvků z nejslavnějších skladeb zabývá také jeho názory, myšlenkami i jeho životními postoji, které perfektně dokreslují jak ohromnou Osobností a hlavně Člověkem je. Díky Bruce, opravdu "Born to Run". ()

FilmFan24

"The Boss" Bruce Springsteen je moje hudební celoživotní láska. Dokument, ve kterém hudebník představuje svoji autobiografii se velice příjemně sleduje neboť je to upřímná zpověď člověka, který si šel za svým hudebním snem. Pravdivé a bez příkras....a dojemné. ()