Veselé Vánoce, pane Mo

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Merikeuriseumaseu miseuteo mo (viac)

Hrdinou jemně komického a nádherně černobíle nasnímaného dramatu je pan Mo (Gi Ju-bong). Posledním přáním tohoto umírajícího holiče je, aby se podílel na krátkém snímku, který natočí jeho syn, žijící v dalekém Soulu. Režisér svým specifickým humorem dokáže pobavit široké publikum, avšak nejeden divák je zároveň dojat k slzám, když sleduje pana Mo na cestě za splněním svého snu. (MFF Karlovy Vary)

Mara97

Už ne, prosím, žádné další filmy pojednávající o tichém bláznovi, těch už letos ve Varech bylo víc než dost... S tímto obsahem stačilo 70 minut a všichni by byli spokojení, takhle jsem neměl daleko k tomu, abych usnul, a to se nejednalo o večerní projekci. Aspoň ten závěrečný film byl úsměvný, když se na něj tak dlouho čekalo. ()

Slarque

První část filmu ukazuje běžnou životní rutinu stárnoucího holiče pana Mo. Pak už nastupuje zápletka, kdy jeho syn režisér natáčí scénář pana Mo s ním v hlavní roli a snacha dělá kameramanku. Když je na konci vánoční promítání této grotesky, jen se tím potvrdí pozice smutného klauna. Nádherný černobílý obraz právě ke konci začne dávat smysl. Malý, neokázalý, jemně dojemný film se třemi herci stojí za pozornost. ()

Enšpígl

Jedná se v podstatě o velmi smutný film, který má pár usměvných momentů, ale už při pohledu na hlavního hrdinu jsem si říkal, že si to asi půjdu hodit. Jde z něj takovej lidskej smutek, postupně se jako divák o panu MO dovidáš víc a víc až si tě zcela získá a pokud si tě nezíská v průběhu 90 minut, tak při sledování filmu pana MO určitě, pokud tedy ještě v tomto světě žijí bytosti se schopností empatie. ()