Rozbřesk

• Veľká Británia Break
Krátkometrážny / Dráma
Veľká Británia, 2015, 21 min

Postarší pár se po rozpačitém setkání spřátelí s živořící mladou rodinou. Hluboce dojemný a krásný snímek, v jehož hlavní roli se představuje držitel mnoha cen a dvou nominací na Oscara Sir John Hurt, se dotýká obtížných a zásadních problémů. Očekává se, že toto unikátní lyrické drama, okořeněné sarkastickým humorem, v divácích napříč všemi generacemi zanechá hluboký a niterný zážitek, neboť jeho témata rezonují jak s mladými lidmi, tak i s těmi, kteří se ocitli na sklonku svého života. Úžasně lidský a srdečný film. (Cinemax)

Malarkey

V rámci krátkometrážních filmů hodně solidní počin. Poznáte se tu se dvěma rodinami. Jedním starým párem, druhým mladým párem. Jeden má, domněle, vše, druhý nemá pro změnu nic. Jelikož se ale naše životy skládají z dobře do sebe zapadajících náhod, tak jedna tu tyto dva páry nenávratně ovlivní. Za sebe mohu říct, že po těch dvaceti minutách jsem nestíhal zírat, jak autor dokáže do tak krátkého díla vměstnat tolik emocí. ()

slunicko2

Drama? Spíš vypočítavá snaha šokovat diváka. 1) Postrádám motiv pro jednání staršího páru. 2) 24letý Chris Mason (Billy) chybí v seznamu herců. ()