Chlapec, ktorý sa stane kráľom

• Česko Chlapec, který se stane králem (viac)

Mladík Alex (Louis Ashbourne Serkis) je jedným z tých, na ktorých si každý dovoľuje. Jedného dňa však nájde bájny meč Excalibur a pod vedením legendárneho čarodejníka Merlina (Patrick Stewart) sa začne pripravovať na dráhu rytiera. Čaká ho náročná úloha odvrátiť stredovekú hrozbu a zastaviť zlo, ktoré by mohlo ohroziť aj súčasnosť. Najprv však bude musieť svojich školských nepriateľov premeniť na spojencov a stať sa niekým, o kom sa mu ani nesnívalo - vodcom, ktorý dokáže poraziť podlú čarodejnicu Morganu (Rebecca Fergusonová) a zachrániť svet. (TV JOJ)

Naisa

Docela zklamání, protože to nejlepší co mě na filmu bavilo bylo jak Merlin kouzlil rukama. Dost dobré a rychlé pohyby, ale jestli mě zaujalo nejvíc tohle, tak co to o filmu svědčí :( ()

Chenile

Film si nezaslouzi tak nizke hodnoceni.. Takto to dopada kdyz jde clovek na detsky film a ocekava noveho Gladiatora.. Ja si pustil detsky film a dostal jsem hodne nadprumerny detsky film.. ()

WazzapKal

Hezky natočené, efekty kvalitní. Patrick Stewart by si zasloužil víc prostoru ten mladý Merlin zapadá do kontextu filmu, ale roztěkaný děda byl lepší. Jinak by bylo fajn, mít to v provedení pro nás dospělé. Pořád mi přijde nevyužitý potenciál téhle legendy. A verze s Owenem z roku 2004 mi fakt nesedla. ()