The Toymaker

• USA Robert and the Toymaker
Veľká Británia, 2017, 84 min

Aceboris

Píše sa rok 1941, Nacistický plukovník Ludolf von Alvensleben alias Erick Hayden sa stane majiteľom okultnej knihy, ktorá dokáže neživím predmetom vdýchnuť život. Túto knihu mu však ukradne Benjamin Hoffman, Rik Grayson pri úteku narazí na rodinku ktorej medzi dverami povie aby ho zachránili, že mu ide o život. Pomoc sa stane rodine osudnou a pri prehľadávaní domu započujú zvuk, rodičov ako aj Benjamina nacisti zavraždia. Vyčíňanie prežije ich dcéra, ktorá s knihou v rukách utečie k výrobcovi hračiek Amosavi Blackwoodovi, Lee Bane . Ten zistí, že dokáže oživiť jeho hračky tak experimentuje. Toto však netrvá dlho nakoľko ho zradí jeho vlastný zamenstanec a povie o knihe nacistom, Tí ho odvlečú a snažia sa zistiť kde kniha je. Oživené hračky to však nenechajú len tak a chystajú krvavú pomstu. /// Žiaľ musím skonštatovať, že za poslednú dobu som nič slabšie nevidel. Tomuto filmu chýba snáď všetko čo Vás napadne. Žiadna, alebo mizerná hudba, spracovanie, herecké výkony aj keď sa snažia niekedy pôsobia priam komicky, hlavne keď bábky vražia, tá lámaná angličtina počas celého filmu na kvalite tiež nepridá, scenár, masky, žial u mňa maximálne 10%. Neodporúčam je to fakt strata času. Tento film okolo hororu ani neprešiel. ()

Campbell

Asi nejlepší film od Jonese. Je to špatné, je to laciné a hloupé ale aspoň jsem se celkem bavil. Prvních 40 minut mě bavilo. Nacisti se snaží najít chlapa co má knihu co oživý panenky, ta se dostane do rukou Toymaker(BTW věřím že je to jeho jméno protože opravdovým jméno jsem nepostřehl) no on oživý panenky. Jak jsem čekal panenky se téměř nehýbou. Jones má docela solidní portofio "creepy" panenek ale neumí je využít. Lacinost tu smrdí z každé vteřiny, ale vidím tu i snahu kterou Jones ne vždy má. Je to flusanec do ksichtu serie Puppet master(kopírka i obal se směje do ksichtu) ale aspoň něco. Slabé 2*. ()

Trevor

Najsmutnejšie je asi to že najlepšie zábery boli v úvode a v závere. Historické zábery na pochodujúcich vojakov nacistického Nemecka. Ale málekedy bábky oživia človeka a v koncepte celej série to predsa len dávalo aký taký zmysel. Bez hudbu, momentov prekvapenia a najmä s trápnymi dialógmi. ()

kaylin

Britský snímek „The Toymaker“ krásně zapadá do řady dalších filmů s loutkou Robertem, kterých je už prostě moc. Ale Andrew Jones má prostě štěstí na to, že s ním lidé chtějí spolupracovat, že najde vždycky pár jedinců, kteří s ním natočí i větší ptákovinu. Hlavně asi proto, že jeho herci toho docela dost říkají, což je bohužel jedině na škodu. Další zatracení hodný film. ()