Dust Buddies

Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
USA, 2016, 5 min

Několik chuchvalců prachu hoduje na zbytcích jídla spadlých na zem, když v tom dorazí uklízečka s vysavačem a téměř všechny vysaje. Jediný přeživší chomáč sebere všechnu odvahu a rozhodne se postavit „vetřelci se smrtícím strojem“. Podaří se mu osvobodit své kamarády, nebo bude rovněž nemilosrdně odstraněn? (Stanislaus)

Stanislaus

Dust Buddies ocení zejména odpůrci luxování a milovníci chuchvalců prachu, ke kterým se já sice neřadím, nicméně i tak musím ocenit originálně pojaté postavičky, které mi audiovizuálně připomínaly nějaké minikrálíčky. Tyto zákeřné potvůrky by dokázala spolehlivě zneškodnit snad jen Maggie Smith coby Univerzální uklízečka. ()

anitae

Tak ode dneška už neluxuju, nechci skončit jako ta uklízečka :) Příšerky z prachu jsou roztomilé, ale jinak to bylo o ničem. ()

Comida

Mám být dojat jenom protože prach znázorněný jako živá bytost vypadá roztomile, a každý výraz smutku má vzbuzovat lítost? Ne, naopak jsem spíš fandil paní uklízečce. Chudák je ve filmu vyobrazena jako padouch jenom protože vysává roztomilé tvorečky a u toho se zlomyslně usmívá. To že ji ti roztomilí tvorečci ubližují je v pohodě? Z toho plyne že je padouch každý kdo vysává? Na jednu stranu, oceňuji originalitu a fantazii tvůrců. Dust Buddies je podprůměrný animák, který zabaví, ale neohromí. 4/10. ()