Mladý Richard zdědil pohřební ústav po svém otci ve Skotsku. Zanedlouho by se měl oženit s Joy, dceru bohatého místního obchodníka, tajně však touží po něčem jiném. Poznává krásnou herečku Barbaru z Los Angeles, opouští jistotu a vybere se přes Atlantik do L.A. Již nápis v taxíku z letiště Vítejte v Kalifornii, přizpůsobte tomu Vaše chování ho varuje, že nemusí být všechno tak, jak by si to představoval on. Podaří se mu dosáhnout svůj cíl a získat lásku svého života? (oficiálny text distribútora)

tutkaha

Nebýt Leningradských cowboyů a svým způsobem road tripového scénáře, tak bych mne nenapadlo, že režisérem je M. Kaurismäki. Nevím, zda je to dobře či naopak. Vcelku banální příběh, v lecčems i klišé, ovšem celková koláž působí zábavně a nápaditě. Ozvláštněním jsou aluze na Dead Man, již zmínění Leningrad Cowboys, Vincent Gallo. Trochu mne rušilo, že satira hollywoodského způsobu života byla chvílemi až příliš evidentní. ()

gizi

Po čase zase jedna povedená romantická komedie. Je vidět, že to není z Ameriky. Dobře jsem se bavil, hlavní hrdinka pěkná kost, typicky předvedené blbnutí za slávou Holywoodu. Na pomezí 70% a přikláním se k 4*. 19.11.10. Zapomněl jsem: velmi dobrá hudba od Leningradských kovbojů. ()

Mr. No one

Taková citovka, která u mě vyvolává nostalgické vzpomínky...Co je ale relevantní je nesmělý David Tennant, odvázaný Vincent Gallo, krásná Vinessa Shaw, zvrhlý Joe Dallesandro, L.A., hřbitov a "Mrtvý muž". ()