Opuštěné stavební projekty

• Česko Zapomenuté megastavby (viac)
Veľká Británia, (2017–2023), 81 h 16 min (Minutáž: 42–90 min)

Některé z nejúžasnějších stavebních projektů na světě dnes leží v troskách. Jak je to možné? Seznámíme vás s příběhy neobyčejných lidí, kteří je původně navrhli i těch, jejichž vynalézavost a genialita mnohým z nich nyní dává nový život. Každá z těchto mimořádných staveb vypráví silný a působivý příběh. Tato řada se zaměřuje na ty nejpozoruhodnější příklady opuštěných stavebních projektů na světě, a zkoumá, jak a proč se stavěly a také finanční a společenské důsledky jejich selhání, jakož i jejich dopady na životní prostředí. Rovněž divákům přiblíží, jak z těchto trosek vzniká něco nádherného a užitečného. Některé opuštěné stavby totiž získaly nový život. Například nacistický rekreační komplex Prora v Německu, High Line v New Yorku, USS Oriskany na Floridě a dálnice Foreshore Freeway v jihoafrickém Kapském Městě. V této poučné řadě budete svědky znovuzrození těchto staveb. (Discovery Channel)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (17)

Série 1 (2017) (S01)

Seriál na televizi Přima Zoom navštěvuje skutečně přízračná tajemná místa. ()

Guernsey Nazi Towers (2019) (S04E03)

Našince potěší reportáž o opuštěném sídlišti po sovětské armádě v našich Milovicích. ()

Bodie USA (2019) (S04E04)

V tomto díle navštívíte tajné raketové silo na atomové zbraně v Polsku z doby tzv. studené války, průmyslový komplex na řece v USA, který proměnlivě fungoval 200 let a nyní se chystá jeho další užívání, zlatou horečku v Jihoafrické republice, velmi levné a rychle postavené bunkry v Anglii jako obrana proti očekávané invazi Hitlera. ()

Escobar's Ruin (2019) (S04E06)

Dokument je  archivu na TV Prima Zoom. ()

Stalin's Subway (2021) (S07E02)

Dokument na televizi Prima Zoom. ()

The Giant Speaker (2021) (S08E05)

Dokument na televizi Prima Zoom, kde je v archivu. ()

The Battle of San Pietro (2021) (S08E08)

Dokument na televizi Prima Zoom. Nejvíce mě zaujako obří učiliště kněží v lesích Skotska. Je tedy záhada, kde jsou ve Skotsku lesy, když většina byla dávno vykácena na mléčný průmysl. A také místo na podporu koní. Němečtí filmaři měli zákázáno filmovat fakt, že německá armáda stála na tažných koních. Ale to nejlepší je na závěr - koncentrační tábor v poušti v Chile pro politické vězně fungující dva roky po fašistickém puči zorganizovaném americkou fašistickou tajnou službou CIA. ()

Divine Intervention (2021) (S08E09)

Dokument televize Prima Zoom. Zkrachovalý zábavný park v Malajsii, pevnost v Belgii, tajný atomový obří bunkr v americkém hotelu v západní Virginii ze 60.let apod. ()

Before the Crown (2021) (S08E12)

V Hitlerově areálu v Norimberku jsem byl na třídenním hudebním festivalu Rock im park (doporučuji). V tomto dokumentu můžete dokonce sestoupit do jedné místnosti dovnitř. V areálu je u velké muzeum Hitlerovi NSDAP se slevou s festivalovou vstupenkou.  Škoda že nebyl dostavěm ten retrostadion, to by byla pěkná stejdž. Němečtí mladí jsou dnes převychovaní a mají sluníčkářské globální mozky. ()