Když bratři Justin (Justin Benson) a Aaron (Aaron Moorhead), bývalí členové kultu, obdrží záhadnou videonahrávku, najdou v ní děsivou pozvánku z jejich minulosti na akci zvanou “Nanebevstoupení.” I přes Justinovy počáteční obavy nakonec oba souhlasí s tím, že se tam na jeden den vrátí. Nejdříve se jejich staří přátelé z kultu jeví přívětivě a srdečně, ale brzy se začnou dít zvláštní věci... Oba bratři jsou vtaženi do víru bizarních rituálů, podivných zpráv, neviditelných sil a nadpřirozených tajemství, které se zcela vymykají realitě. (Cinemax)

Namefar

Budu psát raději jaké to bylo nežli nebylo. Takže, bylo to dobré, takovéto to lepší dobré. Nějaké nesrovnalosti a levnost produkce tam cítit je. Strašně mi vadilo jak pořád pil s té flašky. Dobře vím jak se chlastá, ale takhle to nevypadá 😉 Ale fandím tvůrcům a posílám 3*. ()

IronicY

Jako správný béčkový thrillerový film začíná kýčovitými citáty. Ještě kýčovitější je vztah dospělých bratrů, z nichž se jeden nechá buzerovat od druhého. Nechá se buzerovat a brečí, že jejich život stojí za prd. Co je na tom těžkého si najít práci a odstěhovat se? Nebo nečekat 100 minut, aby si to vyříkali? Toto na hlavu padlé jednání je přivede zpět ke kultu, ve kterém vyrůstali. K typickému hororovému kultu, ve kterém řádí cosi nadpřirozeného (samozřejmě uctíváno všemi členy). Ke vší stereotypní kráse se přidává fakt, že kultisté jsou zaseknutí v časové smyčce. Průměrně podprůměrných filmů jsem viděl už hory, ale The Endless je jeden z těch nejvíce otřesných. ()

Norrek

Koukal jsem na to na třikrát po večerech a pokaždé části mě trochu více hlodala otázka, proč nejdu sakra dělat něco prospěšnějšího, jako třeba jít chodit po poli a dělat tam dluhy (sic) v obilí. Dostal jsem se asi do půlky, když trpělivost vzala za své a já to proskákal až na závěr. Opravdu jsem o nic nepřišel. Název vskutku trefný, jedna * za prvních 15 minut, kdy to ještě mělo nejakou atmosféru ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)