Nevěstky

• Veľká Británia Harlots (viac)
Veľká Británia / USA, (2017–2019), 18 h 25 min (Minutáž: 45–50 min)

Uvidíte úžasně intenzivní a jadrné drama zasazené do živého a kosmopolitního gregoriánského Londýna 18. století. Nabídne vám odvážný nový pohled na nejvýnosnější podnikání tohoto města - prostituci. Je to doba, kdy se tímto řemeslem živila každá pátá žena. A tento provokativní seriál založený na charakterech a příbězích skutečných žen a mužů kolem nich se soustředí na mocnou Margaret Wellsovou a její dcery. Margaret se snaží skloubit roli matky s rolí majitelky nevěstince. Když na její podnik zaútočí konkurence, bezohledná madam Lydia Quigleyová, musí se Margaret bránit, i když to znamená ohrožení vlastní rodiny. Tento svižný seriál o rodině, moci a brutální ekonomice kombinuje důvtip a drama a zaměřuje se na tyto mimořádné podnikatelky, které pomohly vybudovat Londýn, a na příběhy, jež jsou věčné jako lidstvo samo. (Viasat)

Skeksis

Samé kurvy,...to sú tu aj teraz, ale nie také naškrobené, priame a patriace nejakej bordel mame. Alebo hej? Neviem, nijakú kurvu nepoznám (aspoň si to myslím), takže sa k súčasnej ani minulej téme prostitúcie nemôžem vyjadrovať. Ale prostredie, atmosféra a charaktery boli dobre vykreslené, herečky dobré. Ok, došukali si to u mňa na štyri hviezdy. ()

HoneyBunny

Velice zajímavý koncept. Baví mě sledovat drsný souboj mezi dvěma zatvrzelými bordelmamá, z nichž jedná je hrozná sviňa - a druhou polidšťuje jen láska k jejím dcerám (z nichž ale z obou udělala taky nevěstky). Skoro všechny hlavní postavy jsou ženy a skoro všechny prostitutky. Mají lidské touhy a slabosti - chtějí peníze, spokojený život, dobrého chlebodárce a nebo jen to, aby jim klienti neubližovali. Muži tu popravdě nejsou vyobrazení úplně sympaticky (výjímkou je gay, černoch a idiot), ale v prostředí prodejných ženštin se tomu asi nelze divit. Sympatické je, že dámám seriál dává silné osobnosti a touhu se svým životem něco udělat - děvky jsou většinou ve filmu a televizi zobrazené jako špinavé blbky, ale tady vidíme i inteligentní, krásné a ambiciozní nevěstky. Moderní, zajímavé, spicy a dekadentní. Šup sem s třetí sérií! ()

hanagi

Dvě majitelky veřejných domů si jdou nemilosrdně po krku a jejich souboj je poznamenaný dávnou nenávistí. Neštítí se žádných prostředků a bezohledně využijí každého, včetně svých dětí. Popravdě, nemůžu fandit ani jedné z nich, ale o to tady až tak nejde, i když v 18. století to ženy, a to ani ty z vyšších kruhů, neměly vůbec jednoduché. Celkově je to ale napínavá a trochu efektně ušpiněná podívaná, plná intrik, podrazů a lží. ()

Rex Mundi

Podarilo sa mi z Epic Drama nahrať celú prvú sezónu, a zistila som, že ma to strašne baví. Mám rada tieto témy, nedávno som čítala Kvítek karmínový a bílý, odohrávajúci sa o sto rokov neskôr, tiež v Londýne. Dúfam, že odvysielajú aj druhú sezónu a že si raz pozriem aj minisériu toho Kvítku. Za mňa 5*, lebo som stále bola zvedavá, čo sa bude diať a aké osudy čakajú na postavy. UPDATE: druhá sezóna tiež za 5*, tretia jakbysmet, a veľmi by som sa potešila aj štvrtej. Milujem tento seriál. ()

misterz

Zo začiatku vyzeral celý seriál veľmi zaujímavo. Zaujal ako námetom, tak aj obsahom, v ktorom, aspoň v prvých častiach, išlo o boj medzi dvomi nevestincami. Neskôr sa však začalo všetko komplikovať, pribúdali stále nové a nové vedľajšie dejové linky a človek sa v tej záplave mien začal postupne strácať. Pokiaľ to nepozeráte na jeden šup s minimálnymi prestojmi, tak vás seriál asi moc nezaujme. Lepší priemer. 65/100 ()