Total Fiction

USA, 2017, 4 min

Réžia:

Paul Clipson

pan Hnědý

Beautiful. Paul Clipson se svou Super8 nyní zachytává noční panorama a detailní záběry západu slunce. Detail továrny, hvězd, odlesky slunce na hladině vody, přechod do jiných sfér s ambientní hudbou by Jeremy Young and Shinya Sugimoto, která odezní přesně s titulky a mrazivém pocitu na těle. Clipson bezkonkurenční experimentátor současnosti. ()

honajz

Další z řady filmových impresionistů, za což jsem rád. Jen ta hudba je tak trošičku vykradená a i ty obrazy už jsme někde viděli. Ne, že by to nepůsobilo, natočené je to velmi dobře (a zvláště prostřední pasáž s továrnou, pojatou jako vězení), ale jak někdo zmiňuje v komentáři, je zde určitý pocit deja vu, a to i s přesahem k jiným filmům a hudbě. ()

honajz2

Naprosto mě to uchvátilo, obrazy i hudbou. Sice tu jsou znaky ze starších Clipsonových filmů, ale zase, na 4 minuty úplně vystačující. Clipson bude asi po Benningovi můj druhý nejoblíbenější experimentátor. 5* ()

boogieman

Obrazy sú to síce krásne, ale dostáva sa mi pri nich dojem dejavu - Clipson tu používa viacero motívov z jeho predošlých filmov, a film tak pôsobí oproti niektorým jeho koherentnejším úsiliam inak - nie horšie, ale menej koncentrovane. Nevravím že je to na škodu, ale mne to úplne nesadlo. Ale aj tak vysoký nadštandart. ()