Po zdánlivé smrti svého manžela, krále Aralda (Giacomo Rossi Stuart), se vikingská rolnice Karin (Elissa Pichelli) ukrývá se svým synem Mokim (Luciano Pollentin) před Aghenem, nepřítelem krále Aralda. Záhadný cizinec jménem Rurik (Cameron Mitchell) však začne vystupovat jako Karinin opatrovník, což nakonec vede k brutálnímu střetu mezi Rurikem a Aghenem. (griph)

Koly

Pokud se Bava nevěnuje horroru, tak od něho nečekám žádné zázraky a potvrdilo se to i tady. Příběh se odehrává na dávném severu, kde místní obyvatelstvo trpí pod krutovládou Hagena (Fausto Tozzi), až dokud se jim nepostaví neznámý bojovník. To by k ději stačilo. Snad jenom dodám, že výše zmíněného bojovníka hraje Cameron Mitchell a že má díky snaze udělat z něho pravého seveřana za každou cenu (čili aby měl blond vlasy) neskutečnou ránu, takže jsem se pokaždé, když přišel do záběru, neubránil smíchu. Abych ale jenom nekritizoval, tak má film dobré kostýmy, slušné herce a vůbec je na něm vidět, že měl obstojný rozpočet. Tento Bavův úlet k historickému akčnímu filmu mě ani trochu neurazil a "Nože Mstitele" se mi i docela líbily. ()