Lynč

TV spot

Mladý dokumentarista Lukáš přijíždí do malého města Buchnova, aby zjistil více o násilné smrti Denise, kterého znal od dětství, stejně tak jako obviněného vraha. Nalezne tam nejen vzpomínky na minulost, ale také řadu podivností a záhad ze současnosti. Ukáže se totiž, že Denisovu smrt doprovázel krutý lynč. Seriál mimo jiné zkoumá, jaký efekt má vražda nevinného muže na malé město uprostřed Česka, kde se všichni navzájem znají a kde má každý své tajemství. Velkým tématem projektu je odkrývání reality maloměsta a objevování skrytých kostlivců ve skříních jeho obyvatel. Tvůrci se také zaměřili na více či méně fungující mezilidské vztahy a otevřou i problematiku rasové nesnášenlivosti a předsudků. (Česká televize)

Recenzie používateľa Tryskomyš k tomuto seriálu (4)

Lynč (2018)

Je to tak divně natočené. Jako by to byla spíš dokumentární rekonstrukce, než film. 3 hvězdy především za téma příběhu, nikoliv za natočení. Nyní jsem našla toto - Projekt se zrodil v rámci workshopu studentů filmových škol vedeném americkým scenáristou Haroldem Apterem. Ten stál mimo jiné za projekty Star Trek: příští generace nebo Walker, Texas Ranger. Tak proto je to takové slabší. No v tom případě se studentíci dost snažili. To pro mě trochu mění pohled na věc. ()

Neúcta (2018) (E02)

Teď už je skoro jisté, že otcem dítěte Heleny je zřejmě její otec, tedy potenciální dědeček.. ()

Syn mého otce (2018) (E05)

Absolutně nejlepší část celého seriálu. S miminkem, Adámkem. ()

Pravda (2018) (E08)

Jsou to všechno pokrytci, hajzlové a zbabělci. A ještě nechají za sebe udělat špinavou práci mladé kluky. A pak dělají a tváří se, jako by se nic nestalo. Je to hnus. Mě tedy na rozdíl od ostatních tady poslední díl uspokojil. ()