Mladá učitelka základní školy v Berouně s pečlivě pěstovaným mindrákem ze své nadváhy dostane na pražském kurzu burlesky příslib stát se atraktivní. Vezme to jako terapii pro sebe a potažmo i pro problematického žáka, se kterým se dostala do konfliktu. Bětka dojde k názoru, že problém se nevyřeší, když ho budou skrývat, ale když se odhalí. I kdyby to mělo být doslova. Okolí ale není na nahotu „tlusté holky“ připravené a Bětka tvrdě narazí… Podaří se jí dokázat sobě i ostatním, že tlustá neznamená postižená nebo snad dokonce nesvobodná? A že terapie odhalením může fungovat? (Česká televize)

LindaVa

Nejzajímavější na celém filmu pro mne samotnou je fakt, že mě to bavilo! Klikla jsem na to náhodou a po prvních minutách jsem chtěla vypnout, ale z nudy nevypnutý film mě zhruba v polovině začal bavit natolik, že teď stojí za komentář. Je moc hezké, že v dnešním českém filmoprznění existují i výjimky. Nejde o nic převratného, ale shlédnutím filmu čas neztratíte ;) ()

tchempi

Mám rád sci-fi, když je to sci-fi. Ne sci-fi, které se tváří jako komedie/drama. Ta linka s malým zm*dem a účou, která zas a znova strká mokrou prackou hřebík do zásuvky, byla au au. Jedna hvězda je za herečku v hlavní roli. Má sice vorvaní tělo s Grétiným obličejem, ale zahrála to civilně a super. ()

Veeria

Líbilo se mi to. Působivé, reálné, ze života. Skvělé herecké obsazení, mělo to poselství. Eva Hacurová úžasně zahrála proměnu v sebevědomou ženu, která má ráda svoje tělo. ()

kokofek

Tři hvězdy za herecký výkon,ostatní bylo moc přímočaré a nepodobalo se životu.Sebevědomí není jen otázkou jak člověk vypadá. To by se asi všechny ty boubelaté mladé maminky,které vídám, maminkami vůbec nestaly! Spíš mi dnes připadá,že obezita se stala normou,což taky není dobré. ()

jigsaw44

Učitelka, ktorá má komplex z toho, že je tlstá sa rozhodne s ním bojovať tak, že sa stane burleskou, striptérkou. Ked sa o tejto jej novej zálube dozvie jej kolega z práce, tak dlho neuvazuje a pretiahne ju (asi preto, ze vdaka jej novej zalube proste posobi povolnejsie), samozrejme ze má inú (chudsiu) priatelku, na to, ci niekoho iného on má (2 roky), sa ho Eva proste nejako zabudne opýtat. Neskor vdaka strip-videu príde o prácu a nikde ju nebudú chcieť zamestnať. Nakoniec sa bude vyzliekať dokonca v Show Jana Krausa. Je tolko iných možností, ako sa s nadváhou vyrovnať, ale ona si proste vyberie tú najdebilnejšiu. Ked je žena tlstá, proste nie je pekná, bodka. Tlstým ženám sa tento diel urcite bude páčit, a nájdu si v nom asi urcite posolstvo typu: "Ste krásne také aké ste, aj ked máte minimálne 30 kg nadváhy". To sa vsak vám snaží nahovorit iba tento diel alebo sa vám to snaží nahovorit vasa hlava, v skutocnosti nie ste pekné pokial máte nadváhu, ste škaredé.To si myslí vase okolie len vám to nechce povedat priamo. Proste schudnite, nerobte píčoviny ako hlavná protagonistka a potom si nepodelate zivot. ()

Hynais

ŔÍKÁM NAPLNO: Výborný počin české televize! To je téma, kterému by se veřejnoprávní televize věnovat měla a který by měla zpracovat uvěřitelně, atraktivně i s hloubkou. VŠECHNO SE PODAŘILO! ()