Mladá učitelka základní školy v Berouně s pečlivě pěstovaným mindrákem ze své nadváhy dostane na pražském kurzu burlesky příslib stát se atraktivní. Vezme to jako terapii pro sebe a potažmo i pro problematického žáka, se kterým se dostala do konfliktu. Bětka dojde k názoru, že problém se nevyřeší, když ho budou skrývat, ale když se odhalí. I kdyby to mělo být doslova. Okolí ale není na nahotu „tlusté holky“ připravené a Bětka tvrdě narazí… Podaří se jí dokázat sobě i ostatním, že tlustá neznamená postižená nebo snad dokonce nesvobodná? A že terapie odhalením může fungovat? (Česká televize)

Hynais

ŔÍKÁM NAPLNO: Výborný počin české televize! To je téma, kterému by se veřejnoprávní televize věnovat měla a který by měla zpracovat uvěřitelně, atraktivně i s hloubkou. VŠECHNO SE PODAŘILO! ()

yarca

Jsem ze školství, a proto nadšení velký! Až tak velký, že jsem dala 4*. Protože my ze školství víme, že tohle všechno se tam fakt může stát. Protože vy opravdu můžete narazit na fracka, abyste zjistili, že za jeho chováním je něco víc. A pokud jste učitel tělem i duší, snažíte se mu pomoct. A někdy se vám to vyplatí a jindy ne... A proč "jen" 4* a ne 5? - Protože ta koncentrace průserů už byla až moooc velká. Ale zas chápu, že se to muselo holt vhňahňat do 84 minut. A velkou zásluhu na tom, že se to navzdory kumulaci průserů povedlo, mají hlavně neuvěřitelně uvěřitelná hlavní hrdinka a její matka. (Mmch, kolega tělocvikář se taky povedl. 😀 Je to esence všech tělocvikářů, co mi kdy přišli do cesty. 😂) ()

adaben

Herecky zajímavé, a také příjemné, že se po čase objevil psychologický žánr (a ne další detektivka), trochu mi ale vadil ten poněkud jakýsi polohappy-endový závěr, jakoby ze zámořské produkce. ()

kinoholik

i tlustá holka může být sexy, ale měla by dřít. nebo tak nějak jsem si přebral poučení z této epizody. Evo Hacurová, jseš tlustá a jseš sexy, protože se chceš a umíš hýbat a jseš vtipná.nečekaný a zajímavý počin veřejnoprávní televize! ()

tba4u

Tereza Kopáčková patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co dokáže ČT nabídnout. Je dobře, že dostala prostor k této minisérii. Výborný scénář, celkově řemeslně skvěle odvedený film, citlivá režie. Jestli v něčem Terezu Kopáčovou opravdu obdivuju, tak je to její až neskutečný cit pro estetiiku, kdy i erotická scéna ženy s velkou nadváhou nepůsobí odpudivě, a celkově i když XXXL hrdinku doslova svléká donaha, není to nikterak urážlivé či ponižující. A výkon Evy Hacurové...zrodila se hvězda. ()