Luciana Alumbra (Ana Asensio) se přistěhovala do New Yorku, kde žije chudý život. Má dvě práce, ale ani jednu nezvládá. Kamarádka Olga (Natasha Romanova) jí nabídne práci za 2000 dolarů. Bude muset jít na tajný večírek a dělat společnici. Jenomže to není klasický večírek, jakým se může zdát. (HonzysKISS)

Troniq

Americkej sen nakreslenej na Super 16mm filmu a tělech chudých přistěhovalek. Skvělá, autentická a vlastně dost nervydrásající jednohubka, kdy celou dobu sledujete spirálu ústící do solidního průseru s hlavní představitelkou a režisérkou zároveň v čele. Supertajný večírek pokoušel i moje nervy. A vlastně...dlouho jsem neměl pocit takový úlevy, když to Luciana zvládla... ()

HonzysKISS

Začíná velmi obyčejně a končí úplně jinak. Je to natočený suprově, protože mi to hlavně uniklo mrknutím oka. Když Luciana dostane nabídku, která se neodmítá, tak to začne být opravdu zajímavé. Od doby, co se dostane na určité místo, tak vás to nenechá chladným. Akorát bych vybral trochu jiný konec. Takhle to skončilo zase docela obyčejně, ale jinak to stojí za to. Už jenom kvůli špičkově zahrané Any Asensio. Možná si z toho i něco odnesete. Určitě to nezaujme každého diváka, ale myslím si, že to ani žádného diváka neurazí. Spíš bych tenhle film bral na zabití času, z té lepší stránky. ()

JASON_X

Popravdě nechápu, co chtěl tímhle filmem básník... tedy básnířka... vlastně scénáristka  i režisérka Ana A. vlastně říct. Jestli se chtěla jen pochlubit svým tuze pěkným tělem a poprsím, mohla zvolit nějakou jednodušší formu, než se obsadit do hlavní role svého nesmyslného celovečeráku (i když krátkého). Přijde mi škoda, že tak parádní první poločas, solidně jedoucí ve stylu existenciálně silného sociálního dramatu, ze kterého nasajete atmosféru newyorských ulic skoro tak, jako byste se po nich prošli, je zaříznutý tak idiotskou... nebo lépe řečeno absurdní zápletkou poločasu druhého. Tos holka nemohla vymyslet něco rafinovanějšího a zároveň realističtějšího, než tuhle cvoklou "párty"? ()

silentname

"Most Beautiful Island" mi spočiatku dávalo najavo, že pôjde o nudnú drámu o žene, ktorá nemá svoj život pod kontrolou a má veľké problémy s peniazmi. Lebo presne to budeme vidieť. A hoci si nemyslím, že by to bolo nezaujímavé, tak podanie bolo trošku zle spracované. Mal som pocit, že som to videl miliónkrát, neprináša to nič nové a podobne. A film jednoznačne potrebuje čas na to, aby začal byť viac adrenalínový. No keď sa do tých častí dostaneme, tak zrazu je to absolútne vynikajúce. V prvom rade je vynikajúce, že celý film je podaný z podaní hlavnej hrdinky Lucindy. A dávam Ane Asensio veľký kredit, že to dokázala zrežírovať, napísať a zahrať dokonca hlavnú rolu. To je obdivuhodné. A zvládla všetky elementy relatívne obstojne. Takže super práca. Je dôležité vidieť, že Lucinda má problémy žiť v New Yorku, musí brať každý job, musí sa snažiť a všetko sa stavia do cesty. Takže keď jej kamoška Olga povie, že nemôže ísť na svoj druhý job, kde môže za deň zarobiť aj 2000 dolárov, rozhodne sa, že ju zastúpi a pôjde namiesto nej. Od tej chvíle sa film stáva skvelou jazdou. Možno nie okamžite, ale rozhodne vieme, že sa bude niečo diať a nebude to príjemné. Veľa faktorov funguje už len z toho titulu, že všetko, čo sa odohráva za zavretými dverami sa bude odohrávať len za zavretými dverami. Nevieme čo sa deje. Môžeme len hádať. A keď sa to človeku odhalí, myslím si, že sa nenájde niekto, kto by dokázal správne uhádnuť, čo za zvrátené hry sa odohrávajú za zavretými dverami. Je to desivé a súčasne fascinujúce. Film je vraj inšpirovaný skutočnými udalosťami a nemám problém tomu neveriť. Koniec koncov, na svete sa deje všelijaké svinstvo a nemám problém tomu neveriť. Myslím si, že ak máte radi silné thrillery, tak toto si vonkoncom užijete. Budete musieť len prečkať prvú polhodinku dramatických momentiek, ktoré sú dobré, no nie sú to, čo človek zrovna chce pozerať a čaká, kedy sa film konečne stane zaujímavým. A hoci, ako som povedal, sú spracované dobre, môžu divákov odradiť. Napriek tomu ale film doporučujem vidieť. Záverečné momentky sú skutočne dostatočným pôžitkom. Hodnotenie: B ()

Miska2712

Z mojej strany troška prekvapenie pri konci. Čakala som riešenie úplne inej problematiky. No na prekvapenie to skončilo, tak ako by som to nečakala. S týmto som sa nestretla ešte v žiadnom filme a musím povedať, že ma tento film neunudil a bol zaujímavý. Určite odporúčam na také nedeľné popoludnie, kedy máte chuť na niečo krátke a zaujímave. ()