Karel Kachyňa se zahleděl na tragikomické osudy architekta - fotografa Viktora, jemuž se rozpadá po dvaceti letech rodinné zázemí, hledá nové životní zakotvení a navíc naráží na pokrytectví maloměstské honorace, když hodlá veřejně představit odvážné ženské akty. Mladičká cikánská dívka, s níž se náhodně setká, v něm probudí touhu po svobodě a nezávislosti. Režisér natočil kritickou výpověď tak říkajíc v dovolených mezích. (oficiálny text distribútora)

stanslon

Protože jsem svého času, ale v poněkud mladším, tedy studentském věku dělal přesně tohle, co hlavní představitel, film mne uchvátil. Scény v lese, za větru s nahou cikánkou byly opravdovské, na nahaté ženské jsem spíš koukal jako bývalý znalec, na Ivanku, jako známý jejich rodičů, byť ona už létala po těch FAMU, či JAMU, kterého na její velký film sami poslali a ještě ho neviděli také. Nepředpokládám, že je informovala detailně a doporučila návštěvu. Takže dnes nehodnotím film, ani Kachyňu, (který nezklamal), ale všechno dohromady i s tím mým příběhem. Na 5 to ale nebylo. ()

Scott67

Netuším, jak to ten Kachyňa dělal, ale jeho filmy mají tak obrovskou, neopakovatelnou poetiku, že je nelze s nikým jiným zaměnit. Dalšího takového tvůrce neznám. ()