Vyhlášený playboy a šéf prosperující pojišťovací firmy Bernie pořádá tento víkend party, kterou všichni dlouho nepamatujou. Konečně se usměje štěstí i na dva Bernieho zaměstnance Larryho a Richarda a jsou pozváni. Víkend u Bernieho se rozjíždí na plné obrátky. Jen je tu malý problém. Bernieho někdo zavraždil. Larry a Richard ale nehodlají nejlepší víkend svého života zahodit a tak se postarají o iluzi, že Bernie žije a je navíc v nejlepší formě… (Zrzunda)

zdenny

Teď jsem se na to podíval před týdnem s dcerou a velice jsme se u toho bavili. Fakt dost slušná komedie, u které opravdu nevím, proč jsem nedal čtyři hvězdy. Možná kvůli tomu tragickému dabingu. ()

cab

Dva zamestnanci firmy, kde sefuje Bernie jsou pozvani k nemu na chatu, ale on umira a nikdo krome nich si toho nevsima, proto jejich snaha vymyslet plan a zamaskovat smrt nekam do ztracena, i kdyz ji nezpusobili, je prevelika. Cekal jsem komedii a dostal jsem pochybny hybrid z konce 80. let, ktery je mimo USA prakticky neznam. Z toho plyne i duvod, ze zdejsi publikum neni ochotno se smat kazdemu filmu jen proto, ze je americky a oznaceny jako komedie. Trapna zapletka neni nikterak zajimave rozpletena. Nezasmal jsem se ani jednou a herci postradaji faktor x, ktery by vyvolal aspon cuknuti koutku. Nulova chemie. 30% ()

Nethar

Už jsem to ani nedokoukal, příliš mě to po první polovině nebavilo. Kdysi snad legrace, ale už jsem z toho vyrostl. Další děj byl předvídatelný a do smíchu jsem měl daleko. Díval jsem se kvůli odkazům na film ze seriálu HIMYM. ()

rsimonyi

Tahle nenápadná skvělá komedie u nás vyšla kdysi na VHS, druhý díl se dokonce mihl v kinech. Dlouho jsem se nezasmál tak, jako u tohoto filmu. Trable se zavražděným šéfem, který si (zákeřně) pozve dva podřízené na víkend k moři jsou vskutku originální. ()

danny_21

Náhodou mě se ta morbidní taškařice s nebožtíkem Berniem docela líbila a pobavila mě. Rozhodně to má větší kvalitu po stránce vtipu než drtivá většina dnešních komedií ze svobodných států amerických :-( 65 %. ()

Jacccob

Kdyby tohle někdo natočil v dnešní době, bude v tom tisíc trapných vtipů na jeden dobrý. Takhle je to pouze o dobrých vtipech a situacích, kterých ale ve filmu moc není. Je to ale tak velká ptákovina, že špatně to hodnotit nemůžu, pro takovéhle hovadiny mám prostě slabost. - Člověk nevědomky sledující plovoucí mrtvolu zaháknutou na motorovém člunu : "Bernie, už se zase předvádíš??" ()

EmilHS

Když se slyší reference na film ze všech stran, tak bývá dost často tendence si ho idealizovat. Víkend u Bernieho samozřejmě zase tak skvělej není, ale ten nápad a i celkovej děj jsou super. Jsou tam hlušší místa a Larry ani Richie na to jaký mají ve svých rolích potenciál, zase tolik nezaujmou. Člověk si ale musí umět udělat film hezkej, doporučuju se tak občas soustředit na to, jak se mrtvej Bernie pohybuje a určitě tím vyplníte míň zajímavý části filmu ;) ()

Bobik99

Velmi povedená komedie. Dlouho jsem se tak moc nezasmál. Opravdu se mi to líbilo a jsem zvědav až se podívám na druhý díl, doufám, že si udrží status kvalitní komedie. ()

P@\/EL

Poměrně obstojná komedie z konce osmdesátých let, která z filmu jdou značně cítit. Stěžejním okamžikem zde samozřejmě je Bernieho smrt, která odstartuje sled dosti nadnesených, nicméně hodně vtipných a dobře fungujících, situací, jež jsou založeny na nedorozumění. Hlavně se mi líbilo, jak všechno to kolem Bernieho mrtvoly bylo tak krásně absurdní. ()

elisabetha

Suverénně jedna z nejlepších komedií, co jsem za dlouhou dobu viděla. Originální nápad, trochu morbidní, ale nesmí se to samozřejmě brát moc vážně. Top. ()

DanteSK

O tomto filme som počul v seriáli HIMYM. Najprv som bol voči nemu skeptický. Ale jedného dňa som sa konečne odhodlal a pozrel som si ho. Od toho dňa ho pozerám vždy, keď mám zlú náladu, alebo som chorý, vždy ma rozveselí. Pri sledovaní bizarných situácií, ktoré sa hlavným hrdinom stávajú som doslova pukal od smiechu. ()