Zvířata věčného sněhu

(TV film)
  • Veľká Británia Life in the Snow
Veľká Británia, 2016, 53 min

S populárním průvodcem Gordonem Buchananem se vydáme do mnoha extrémně chladných míst naší planety za tvory, kteří tu dokáží přežít... Arktida je neskutečně krásná a také neuvěřitelně studená. Zimní teploty zde mohou klesnout až k mínus padesáti stupňům, a přesto je pro některá zvířata, jako pro tyto majestátní vlky, domovem. Žijí na pomyslném vrcholu světa v jednom obřím mrazáku naší planety, za polárním kruhem. V Polárním parku v Norsku, v nejseverněji položené zvířecí rezervaci na světě, žijí vlci, kteří vyrostli v blízkosti člověka, takže jsou na něj zvyklí. Ale s naším průvodcem se vydáme i za medvědy, polárními liškami a tajemnými rysy. (Česká televize)

Sayko

I v chladných místech naší Země tluče srdce a funguje život. Bravurně natočený dokument popisující "sněhová" zvířata někdy z až tak blízkého záběru, že nevěřím svým očím. Timelapsy zachycující housenku po celou zimu, podvodní záběry ukazující jak loví ptáci v Arktidě, natočení nádherné ničím nerušené přírody s uvědoměním, že přežijí jen nejsilnější.. prostě úžasné! ()