Boj s obry

(festivalový názov)
  • USA I Kill Giants (viac)

Mladá Barbara Thorson (Madison Wolfe) je úplnou outsiderkou své generace, navíc poblázněnou do světa Dungeons & Dragons. To má bohužel za následek, že Barbara nemá žádné kamarády a ani pochopení svého okolí. Barbara se proto začne do svého světa fantasy a magie uzavírat čím dál tím častěji, což jednoho dne zapříčiní, že svoje vysněné tvory začne vídat ve skutečném světě. (UncleMorty)

FritoleXx

Nečetl jsem předlohu. Chyba nebo výhoda? Těžko říct. I Kill Giants není žádným epickým fantasy dobrodružstvím jak by se třeba i dle coveru mohlo zdát. Je to pomalé, "těžké" drama s lehkým nádechem fantasy, které sází na indie feeling a emoce. Pravděpodobně se to bude více líbit lidem, kteří rádi filmy o šikaně či psychických problémech než milovníkům fantasy. Je jen na vás, jak k filmu budete přistupovat. V závěru musím pochválit i trojku Madison Wolfe, Imogen Poots a Zoe Saldana. Všechny to zvládají skvěle a takhle sympatické obsazení se často nevidí. ()

Zombiepod

Po celú dobu som čakal, kedy konečne nerdská hrdinka začne zabíjať tých obrov, a keď už konečne v závere na to prišlo, nestálo to veru za veľa. Viem, pointa filmu stojí niekde úplne inde, pretože dej je sústredený na nesympatickú, zamindrákovanú, asociálnu teenagerku, ktorej zomiera matka, a ona sama chce preto bojovať s celým svetom. V takomto podaní je to fajn, soundtrack vybratý pekne a herci hrali poctivo, no podobných filmov už pár bolo, a lepších, ktoré zahrali na city omnoho viac. I Kill Giants je len akýmsi nemastným - neslaným odvarom žánru, v ktorom sa aj tých pár svetlých momentov topí pod hladinou priemeru. Priestor nedostali ani vedľajšie postavy, ktorých dôležitosť v príbehu mala byť podľa mňa o dosť väčšia. Odfláknutá fantasy dráma, od ktorej som očakával naozaj niečo viac. ()

Pitryx

Viděl jsem jen pár fotek z filmu a moc se mi do toho nechtělo. „Holčenčí“ filmy fakt nemusím, děvušky tohoto věku mi lezou děsně krkem. Ale nachystal jsem si nějakou činnost, a filmík pustil. K mému překvapení a úděsu byl holčina vcelku sympatická. No, spíš ta její mluva, takže jsem se nenudil. Zpočátku. Ale ani po čtyřiceti minutách se děj nehnul kupředu, neodehrálo se nic zásadního a vlastně to bylo celé statické. Takže jsem občas hrábl po tlačítku na rychlost. Nakonec se z toho vyjevilo to, co jsem čekal. Snímek je vhodný pro teenagerky, těm by se líbit mohl. Mne naprosto ničím nezaujal, ale přece jen dám desítku té herečce a další za těch pár skromných efektíků. Jinak je to fakt blbina až na půdu. ()

3 AM Code

Je to solidně natočený i zahraný, ale pointa by se klidně vešla do 20-minutové "short-story". Film, kde se prakticky nic neděje a skončí to tak, jak jste celou dobu tušili. PS: Malé děti s psychickými problémy skutečně nejsou schopné uvědoměle hláškovat, ať už si scénárista namlouvá cokoli. To bohužel působí zcela nevěrohodně a rušivě. ()

akisha

I problematická teenage hrdinka by měla být trochu sympatická, a to tahle pro mě teda ani trochu nebyla, měla jsem chuť jí zabít celou dobu filmu. Mnohem lépe na mě působila Sydney Wade. Vadilo mi hlavně, že to je celé jeden velký podraz - žádná fantasy - a to je jasné poměrně dost brzy. Nijak mě to nenadchlo, na toto téma jsem viděla mnohem lepší filmy - s méně otravnými herci. ()

• Inspirováno komiksovou novelou z roku 2008 „I Kill Giants“, kterou napsal Joe Kelly. (UncleMorty)