Ghost Stories

• Česko Ghost Stories (viac)

To, že niekto neverí na duchov neznamená, že duchovia neveria na neho. Či snáď, že dokonca neexistujú. Jedným takým skeptikom je aj profesor Phillip Goodman (Andy Nyman), ktorý si dal za úlohu vysvetliť a odhaľovať zdanlivo nadprirodzené javy a zistiť ich skutočnú podstatu. A práve kvôli tomu sa s ním spojí jeden muž, ktorý ho vyzve, aby vyšetril tri nevysvetliteľné prípady. Profesor Goodman sa teda vydáva na výpravu, ktorej cieľom je racionálne vysvetlenie týchto nadprirodzených príbehov. Postupne sa stretne s tromi vydesenými ľuďmi. Nočný strážnik Tony Matthews (Paul Whitehouse) prežil v prázdnom sklade strašidelné stretnutie, teenager Simon Rifkind (Alex Lawther) pred časom absolvoval desivú nočnú jazdu, kvôli ktorej dodnes žije život v nechcenom horore. Tretím vyšetrovaným prípadom je zážitok seriózneho bankára Mike Priddlea (Martin Freeman), ten prežil stretnutie s duchmi, ktoré zásadne otriaslo jeho do tej doby dokonalým životom. Keď začne Goodman vyšetrovať tieto príbehy, tak do tejto chvíle jeho racionálny svet sa začína totálne rozpadať. Je to klam jeho mozgu alebo za všetkým stoja temné sily? Postupne je vtiahnutý do odhaľovania hlboko ukrytého tajomstva, ktoré obráti jeho život na ruby a zmení všetko, čo si doteraz o sebe myslel. (CinemArt SK)

VincentB.

Neskutočne budovaná atmosféra. Skvelá kamera, skvelé dialógy. Proste režisér sa blysol. Nuž ale nie všetko je dokonalé. Záver síce mal v sebe prekvapivosť a filozofiu ale trochu zmiatol. Ale nebolo to také to mysteriózne zmätenie, ale také nežiadúce. Odporúčam ale vidieť ak niekto túži po nie tak mainstreamovom horore. Hodnotím 70%. ()

WaldM95

Obrovská škoda nad premárneným potenciálom, "duchom" neprospelo ich spracovanie, vôbec strašidelne nevyzerali. S filmu sa dalo vyťažiť viac. ()

BStone

Duchařská story, která je opravdu velice zručně natočená a nepostrádá ani napětí a gradaci scén. Jednotlivé příběhy mají atmosféru, o které by si mnohé horory mohly jen zdát. Závěrečná pointa je určitě nečekaná a originální, ale raději bych uvítal zakončení jiné. Každopádně líbilo. 65% ()

star7

Určitě zajímavý nápad se třemi příběhy, skvělá atmosféra a originální momenty plné napětí a strachu! Kamera vás pořád drží ve střehu perfektními záběry na pozadí, kdy máte neustále tendenci hlídat, co se děje za postavou v záběru. Samozřejmě závěr mě totálně zklamal zabroušením do jakési sociální sféry a protože absolutně uhnul od toho k čemu vás celý film od začátku směřuje, zřejmě se záměrem překvapit - účinek však absolutně opačný. I tak nemůžu dát tři hvězdy, miluji duchařinu a první 3/4 filmu si za mě zaslouží 5 hvězd, za zmršený konec ubírám jednu hvězdu. ()

DyingAngel

Ghost stories ma príjemne prekvapili. Na konci som ostala čumieť s otvorenou hubou! Skvelý "mindfuck", ako sa patrí. Musím vyzdvihnúť herecký výkon Alexa Lawthera. Ten chalan je dokonalým predstaviteľom psychopata či inak duševne narušenej postavy! Celkovo jeho časť sa mi páčila najviac a ostane ma mátať v hlave ešte dlho. ()

Korra

Pozitivní překvapení. Chvílemi opravdu a upřímně strašidelné. Závěrečná pointa je pro mě jak pozitivem, tak negativem, protože ačkoliv je překvapivá a lidsky silná, kazí žánrovou jednotu. Škoda - skoro bych si přála, aby se tvůrci drželi té jediné linie s nadpřirozenem a "nekazili" ho příklonem k realismu... Který vlastně negoval celý předchozí děj - ale to bych spoilerovala. Mimochodem - kdo by řekl, že Martin Freeman umí být taky sexy? ()

pederast

V tomto filmovém potratu jsou přítomna snad všecka žánrová klišé, a to v docela přijatelné formě; dohromady však netvoří příběh, jenom nevkusnou hororovou mozaiku, která je v závěru vysvětlena tím nejprostším a nejneuspokojivějším možným způsobem. Scénář je debilní paskvil, výplod šílence, kravina na kvadrát. V úvodu je naznačeno, že hlavní hrdina se zabývá odhalováním všelijakých šarlatánů, a to vědeckými způsoby; ve zbytku filmu však toto téma už nehraje žádnou roli. Je-li vám dvanáct, patrně se pobavíte. Nejste-li slabomyslný, budete filmem zklamáni. Takže tak. ()

Wiceman

Nemůžu si pomoct, ale tohle mi připomínalo episody Příběhů ze záhrobí. Ten styl vyprávění, ty tři nevyřešený případy a vlastně i docela ujetej konec. Ovšem já mám Příběhy ze záhrobí rád a proto jsem prostě už jen z principu nemohl jít pod čtyři hvězdy. Obvzlášť, když v tom hraje Martin Freeman i když jen vedlejší postavu. Ten chlap prostě vše v čem hraje promění v ryzí zlato. Nebudu lhát, ale ten konec jsem opravdu nečekal, i když náznaky asi zpětně byly. Lepší 4* ()

C.A.T.

Bylo to celé takové zmatené, takové nijaké. Jako divadelní hra by to bylo super. Jako film to příliš nefunguje. Ale na jedno podívání dobrý. ()

Andrew88cz

Absolutně nevím, co si o takovýmhle filmu myslet. 3 příběhy, které mají po hororové stránce poměrně kvalitu, ale to podání a konec filmu ve mně zanechává dost smíšené pocity. (6/10) ()