V roku 1880 získava revolučný sochár a autodidakt Auguste Rodin svoju prvú štátnu zákazku: Bránu pekiel. Žije s Rose, svojou starou partnerkou, keď vo svojich dvadsiatich štyroch rokoch spoznáva mladú nadanú žiačku Camille Claudel. Tá sa najprv stáva jeho asistentkou a neskôr i milenkou. Po ich rozchode, z ktorého sa Camille nikdy nespamätá, pokračuje sochár zaujato v práci na svojom diele, ktorého zmyselnosť vyvoláva záporné reakcie i nadšenie. Snímka Jacquesa Doillona objavuje Rodina ako erotikou nabitého senzualistu, pre ktorého je proces tvorby hlboko sexuálnym zážitkom. (Film Europe)

blondboss

Tak tento snímok je čisto pre milovníkov umenia, konkrétne v tomto prípade sochárstva. Doillon síce na jednej strane pekne vykreslil vnútorný svet Rodina, ale na druhej strane, pokiaľ k tomuto nemáte vzťah, tak sa doslova unudíte a budete rátať, kedy sa to celé skončí. To bol asi aj môj prípad, aj keď niektoré scény celkom potešili. Celkovo ale pre mňa osobne jedna veľká nuda. 40 % ()

Malarkey

Vincent Lindon je Auguste Rodin. Sice jsem Rodina neznal, ale musím uznat, že Vincent ho hrál tak věrohodně, že jsem neměl důvod mu nevěřit. Jen škoda, že mě film vůbec nebavil. Když si pouštím životopisný film někoho, koho neznám, tak jsem zvědavý, co se dozvím. Tady se ale dozvím tak maximálně to, že Rodin měl velice rád ženské křivky a proto tvořil fantastické sochy. ()

plnyhrnek

Je dobré si uvědomit , že za svůj život spáchal 30000 soch a jeho příběh je o posedlosti a sexu a posedlosti. Camille byla vyjímkou kdy věřil , nebo si namlouval , že by mohl milovat. Asi nemohl , protože jeho láska , vášeň a víra jsou vyjádřeny v kameni.Dávám tři , protože film se jen okrajově zabýval jeho tvorbou a vyzdvihl to méně podstatné v jeho životě - Camille . I když je to často to jediné co o něm lidé vědí. ()

marhoul

Problémem tohoto filmu je kromě spádu i buď název nebo obsah. Mohlo se to jmenovat Claudel a Rodin. Protože celé se to točí kolem ní, což mi ale nevadilo, však rozumím, že takové pojetí mnoho diváků, zvědavých čistě na tvorbu Augusta, neuspokojí. Film pojednává o období, kdy tvořil Danteho Bránu pekel, tedy roky, v nichž stejně vášnivě, jako svou práci miloval úchvatnou ženu, temperamentní a mimořádně schopnou sochařku a dá se vytušit, že dvě takto výrazné, navíc talentované a bystré osobnosti nemůžou fungovat podle jiného klíče, než: všechno nebo nic. Takže příběh o velké lásce. ()

BOURQUE

Film zachytáva „on the top“ prácu svetoznámeho sochára („majstra“) Rodina, s (ne)malou dávkou jeho milostného života. Asi najväčší problém filmu je to, že je občas až príliš suchý. Druhá polovica zachraňuje tú prvú. V. London dobrý a za „neúspech“ filmu nemôže. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()