Uma ThurmanováGérard Depardieu, králova přítelkyně a umělec francouzské kuchyně, se setkávají uprostřed velkolepých slavností Ludvíka XIV... Píše se rok 1671. Francouzský šlechtic Ludvík Bourbon, kníže z Condé se topí v dluzích a jediným východiskem jak získat finance, je požádat krále Ludvíka XIV. o velení ve vojenském tažení proti Holandsku. Král je pozván s celým versailleským dvorem na zámek de Chantilly, a Condé svěří svůj další osud do rukou Françoise Vatela, svého vrchního šéfkuchaře. Geniální Vatel, proslulý přípravami opulentních hostin a nejvybranějších lahůdek, připraví třídenní podívanou, na kterou král nesmí jen tak zapomenout. Ludvík XIV. přijíždí na návštěvu i s královninou dvorní dámou Anne de Montausier. Vatel je krásnou ženou okouzlen a stává se sokem v lásce nejen svému panovníkovi, ale i královu důvěrníku markýzi de Lauzun. (Česká televize)

grandir

Netradiční výpravný historický pohled aneb co v Angelice nebylo. Ač Uma byla krásná a kulatý Depardieu sympaťák jako vždy, emoce ve mně vyvolali snad jen chudáci ptáci. Bohužel, víc jak tři nemůžu dát. ()

Alchemilla

Opulentní hostina, na kterou se člověk nesmírně těší. Když přijde, oči mu přecházejí, neví, nač se dívat dřív. Číšníci jsou úslužní, starají se, aby sklenice zůstala stále plná. Pak přinesou první chod, který vypadá naprosto skvěle a ještě líp chutná. Jenže tím celá hostina končí. Pastva pro oči, ale vyprávějte to prázdnému žaludku. ()

BONOBON

Hodně nadprůměrné historické drama s velkolepou výpravou a slušnými herci. Jen škoda ne příliš propracovaného scénáře.. ten film mohl být ještě něčím víc.. ()

paja78

Období vlády Ludvíka XIV je z filmařského hlediska velmi zajímavé téma, jsou li na jeho produkci dostatečné peníze. Jak se zdá peníze tu byly, vynikající kostýmy, prvoligoví herci v čele s Gérardem Depardieu, Umou Thurman, Timem Rothem, atmosférická hudba Ennia Morriconeho. Scénář je vcelku prostý ( milostné vzplanutí mezi prvotřídním kuchařem Vatelem a dvorní dámou na kterou si dělá zálusk samotný král slunce) a rozhodně není hlavní devizou filmu, tu vidím v nahlédnutí do tří dnů opulentního života francouzkého dvora druhé půle 17 století a to mimořádně detailním způsobem. Film není rozhodně určen pro každého, ale pro diváka zajímajícího se o francouzkou historii je jeho zhlédnutí jasnou volbou. Rád bych upozornil na vynikající výkon Murray Lachlan Younga v roli králova bratra Filipa Orleánského. ()

Umělec

Vizuálně působivé, zajímavé herecké obsazení. Trochu dlouhé, malinko uměle dosazená milostná zápletka. Výpravná romanticko-historická oddychovka ... 75% ()

Pascale

Vpravdě labužnický kousek! Jeden z těch filmů, ze kterých s největší pravděpodobností dostanete hlad. Ale také příjemná a barevná podívaná o pokrytectví a prohnilosti francouzského dvora 17. století. A ano Gérard Depardieu si tuhle roli musel opravdu více než užívat! ()

JaninaM

Pohled do života na francouzském královském dvoře a hlavně do kuchyně se mi hrozně líbil. I když mi připadalo, že některé scény na sebe nenavazovaly a Depardieu se mi zdál lehce komický, přesto se tento film stal mou srdcovou záležitostí. Výprava a hudba úžasná a Tim Roth jako slizoun ,perfektní. ()