Unbeatable 2

• Čína Wu xie ke ji zhi gao shou ru lin (viac)

Vavča

Seriál začíná celkem svižně, tak trochu stylem korejských dramat, kde máme tajnou a zákeřnou organizaci, hlavního inteligentního hrdinu, do akce, postupného odkrývání, příběhu, minulosti postav tady navíc máme občas i trochu humoru, výrazné romantické linky. Ge Hu jako Xu Ran nemá chybu, je velmi charismatický herec, zvládl by táhnout sérii sám. Jako úspěšný obchodník potřebuje dostat podvodnou organizaci, ochránit svoje blízké a nemotornou novinářku Tang Qi Qi (Tiffany Tang). Do dílu 20 nemám, na co bych si stěžoval, děj je napínavý, odsýpá, žádné fillery, dobře zahrané vedlejší postavy, včetně Tiffany, která tady nemá úplně hlavní roli, ale její výkon je možná zajímavější, než obvykle, když má více prostoru, role idealistické, lehce praštěné hrdinky jí sedí. Seriál je navíc plný narážek a někdy i otevřené kritiky na současný život v Číně, tedy vysoké náklady, vysoká pracovní vytíženost, malá sociální prostupnost, absence smysluplných vztahů, citová prázdnota, je to podáno tak nenápadně a nevtíravě, tohle jsem už neviděl dlouho. Problém je, že po dílu 21 nastává částečný rozpad úrovně scénáře, hlavní oblouk děje vyznívá poněkud do prázdna, souboj Xu Rana a zlé organizace působí hrozně naivně a nezábavně, vztahové linky ok, na čínské poměry celkem dospělé, romantické a neplatonické, bravo. Ale pořád musím naznat, že do úrovně japonských a korejských špičkových seriálů tomu dost chybí. Kdo nemá dost herectví, které předvádí Ge Hu, je tady správně, jinak by měl zkusit něco jiného, ještě se mi stále nepodařilo najít perfektní čínský (rozuměj ČLR) seriál z moderní doby, co by mě chytl a doporučil bych ho bez váhání. ()