Buddies in India

• Čína Da nao tian zhu (viac)

Vavča

Existují kýble adaptací Opičího krále a většina z nich je naprosto marná a zbytečná. Buddies In India představuje malý zázrak, moderní akční groteska, která pojímá celý námět značně po svém a vůbec se většinu času neopičí:) Wu Kong (Wang Baoqiang) odmítá vyklidit svůj dům v centru města, ulehčit tak výstavbě místní bohaté firmě. Opičí trenér Wu Kong si všemi poradí, ale i on nakonec čelí volbě, buď doprovodí syna bohatého majitele firmy do Indie, kde na něj čeká otcova poslední vůle, nebo o svůj dům a opičí stádečko přijde. Tang Sen (Bai Ke) není takovému řešení moc nakloněn, ale otcovo poslední přání poslechne, vyrazí s Wu Kongem do Indie. Můžete očekávat lavinu bláznivých situací a soubojů jako na běžícím pásu. Wang Baoqiang může být dost dobře nový Jackie Chan (jehož filmy po roce 2010 považuji za špatné). Film má neuvěřitelnou energii, tempo, uhání pořád kupředu, aniž by škobrtnul, přestal bavit. Atraktivní prostředí Indie, perfektní hudební stopa (Peter Kam), včetně bollywoodských vložek! Humor je zde jasně fyzický a situační jak to ve slap stick comedy a groteskách bývá. Přesto příběh není úplně plochý a pár zajímavých dramatických momentů se tam najde, v cameo roličce se objeví herec, co hrál opičího krále v seriálu z roku 1986. Není nač bych si stěžoval, jen škoda, že kočka a schopná herečka jako je Ada Liu dostala tak málo prostoru, ale i to co zde předvedla je perfektní. Vážně zázrak po letech akční komedie z Číny, která mě baví. Kdo vůbec nezná Opičího krále asi se některým situacím nezasměje tolik, ale bavit by se měl. A pozor počkejte až do konce, po závěrečném songu záběry z natáčení stojí za to. Znamenám si jméno Wang Baoqiang i Ada Liu tučněji ve svém pracovním seznamu. ()