Proč? 13x proto

• USA 13 Reasons Why
Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2020), 47 h 32 min (Minutáž: 49–99 min)

Tvorcovia:

Brian Yorkey

Predloha:

Jay Asher (kniha)

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (46)

Bryce a Chloe (2018) (S02E11)

Hodně drsný díl. Čekal jsem kdo schytá kulku. Bitka na chodbě taky dobrá. Clay je skvělá postava, Tony taky. Ted se k nim přidává ještě Zack, Justin a možná i Alex. Je zvláštní, že z holek žádnou postavu zmínit nemůžu. Nicméně situace je vypjatá jako prase. ()

Krabice polaroidů (2018) (S02E12)

Wow naprosto fantastický díl. Špagát napnutý na všech frontách. Všechny postavy zažívají peklo. Situace je vyhrocená a jedna se o opravdu suverénní drama. Žádná pohádka, je to drsné a brutální. Střední škola, tak jak by ji nikdo nechtěl. Dokonce se na scéně objevují už i zbraně. Předchozí bitka na chodbě byla rozehřívačka. Teď už si fakt říkám, kdy se začne střílet. Nicméně opět se musím vrátit k tomu, co jsem psal na začátku seriálu. Seriál je skvělé natočený a postavy parádně napsaný. Víceméně všechny postavy jsou jedinečné a zajímavé. Charakterně jsou rozebrané do hloubky a skupina Clay, Tony, Zach, Justin mě neustále překvapují. Fantastický scénář to jen podtrhuje. Tady už nelze hodnotit jinak. ()

Sbohem (2018) (S02E13)

Zakončení bylo zvláštní, epizoda byla o emocích, ale celkově to působí fantasticky. Jen škoda, ze poslední díl už je jen takovy znázornění jak to vlastně dopadlo ohledně Hany, ale předchozí dvě epizody byly lepší. Důležité ale je, že tato epizoda zabrnkala na strunu emocí. ()

Série 3 (2019) (S03)

Třetí řada mě bavila více než možná první. První díly 0rvni řady působili jak pohádka pro teenagery, kdežto 3 řada byla už surová, drsná a temná. Zatímco v první řadě šlo o to, proč se Hannah zabila tak ve třetí jsou o životy a budoucnost všem. Celkově se z toho stalo čistokrevné drama s kriminálními prvky a depresivními momenty, kde se bojovalo, trpělo a na pozadí se ještě řešila vražda. Nechápu hodnocení, ale za mě je třetí řada stále parádní. ()

Jo, jsem ta nová holka (2019) (S03E01)

Začíná to zajímavě, zatím nic nechápu, ale vypada to na další zapeklitý příběh, což je dobře. 3* ze si nechávám rezervu a po tech nabusenych epizodách na konci 2 série je to zase rozjezd, takže je potřeba teď ubrat na hodnocení, aby pak bylo kde přidat. Ale klidně si hvězdičku přidejte. ()

Lež je neodmyslitelnou součástí života (2019) (S03E02)

Příběh pokračuje, hleda se Bryce. Nakonec ho najdou, to byl trošku mazec. Konec asi nejhutsi ze vsech dílů a lidi to neocení. Kazdopadne to vyprávění je zvláštní, ale je to zase zajímavě rozjeté ()

Nikdo není čistý (2019) (S03E05)

V podstatě se seriál vyvinul v kriminální drama, který hrozně dospělo. Vyšetřuje se vražda, nikdo neví kdo to byl a podezřelí jsou všichni. A musím říct že me to baví možná i více než začátek. ()

Člověka poznáš podle jeho zármutku (2019) (S03E06)

Další parádní díl o ktery se postarala dvojice Tony/Clay. Postavy se vyvíjejí, vražda se vyšetřuje a Clay zjišťuje, že láska a přátelství jsou velmi důležité věci. ()

Clay Jensen má spoustu problémů (2019) (S03E07)

Tahle epizoda je opravdu drsná. Clay jako podezřelý se nevylučuje, ale já doufám, že to je jen další možnost. Očividně je každý díl o jednom z podezřelých. Samotný příběh není nijak zázračný, ale výkony herců, depresivní atmosféra a výstup Clayovy agrese mě nutí dát 5* ()

Špatné zprávy na sebe nenechávají dlouho čekat (2019) (S03E09)

Vše pokračuje v předchozích šlépějích. Podezřelý je stále Clay, ten však pátrá po skutečným vrahovi. Za podezřelého se objevuje i Justin, který opět bere. Nicméně po chvíli zjistíme, že je bez motivu. Je to zajímavý. ()

Smyčka se utahuje (2019) (S03E10)

Povedený díl a hustý cliffhangerem a trefným názvem epizody ()

Pár věcí, které jsem ti neřekla (2019) (S03E11)

Předchozí díl byl lepší, tady jsme se nikam neposunuli. Ani se nedozvěděli další souvislosti. Před vraždou Bryce se to porvalo na hřišti vic nevíme. ()

A pak se strhla mela (2019) (S03E12)

Takže překvapivě za vše může zase jen blbá souhra náhod, nicméně vyvrcholilo to teda neskutečně. ()

Ať mrtví pohřbívají svoje mrtvé (2019) (S03E13)

Posledni díly v tomto seriálu jsou vždycky takové už jen zakončovací a rozlučkové. Tady se ale dozvídáme to nejpodstatnější. V podstatě jsem byl spokojen, ale mrzelo mě, ze to skončilo uzavřeně, jakoby už s další řadou nepočítali. ()

Série 4 (2020) (S04)

4 rada byla nejspíše příběhově nejslabší, za to ale dramaticky nejdrsnější. Osobně beru za nejpovedenější řadu druhou a třetí a první je nejpovedenější zase scenáristicky a příběhově. ()

Vánoční prázdniny (2020) (S04E01)

Slabší 4* a to jen za Claye , jinak by to byly 3. Což ale není špatný. Sice se v tomto díle nic nestalo, ale víme, že to vše pokračuje a příběh ještě není uzavřený. Vyjde pravda najevo ?.  To vše se především podepisuje na Claye, který podle této epizody začíná mít opravdu vážný problém. ()

Prohlídka univerzity (2020) (S04E02)

Clay Jensen je v hajzlu. Rozsypá se zevnitř a tajemství z minulosti čeká pod pokličkou. Jen škoda, že se příběh netýká něčeho nového. ()

Valentýn (2020) (S04E03)

Chvílemi jsem měl pocit, ze koukám na horor :D je vidět, ze se seriál změnil v drtivou porci zoufalství deprese a dramatu. Mě se 3 řada líbila. Tady je to už jen o tom, co se stalo a jestli to vyjde ven, což je slabší, ale stále to je perfektně natočené. A to co prožívá Clay jsou depresivní, emoční a panické momenty hraničící se schyzofrenií, což je oproti začátku víceméně peklo. Nechápu hodnocení některých. ()

Školní výlet (2020) (S04E04)

Tahle epizoda byla už spíše horor, záběr na Bryce byl nechutnej. Ale udělat ze středoškolského melodramatu hororový thriller, to je celkem drsný. ()

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu