Proč? 13x proto

• USA 13 Reasons Why
Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2020), 47 h 32 min (Minutáž: 49–99 min)

Tvorcovia:

Brian Yorkey

Predloha:

Jay Asher (kniha)

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (46)

Proč? 13x proto (2017)

Co k tomu psát. Zkrátka tohle pro mě bylo velký překvapení. Když jsem na tenhle seriál narazil, uložil jsem si ho na seznam seriálů a čekal až se dotočí poslední série. Po době jsem se rozhodl ho rozkoukat. Přiznám se, ze jsem měl obavy. Nechtěl jsem nějaký milostný dramata apod. Naštěstí po pár dílech mě to začalo bavit a to hned z toho důvodu, že tenhle seriál je parádně napsaný, natočený i zahraný. Co se dost povedlo tak jsou herci a postavy a zajímavý příběh, který se každým dílem rozrůstal a gradoval v podstatě až do poslední série. Časem se szijete s postavami a prostě chcete vědět, jak to všechno dopadne. Neměl jsem problém to dokoukat a musím uznat, že i když jsou hlavní postavy teenageri, nebo mladí herci okolo 20 let a vše se odehrává na střední škole, tak i pres to se jedná o suverénní čistokrevné a drsné drama. Zkrátka tohle je jeden z nejzajímavějších seriálů na které jsem narazil. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5* bohužel 4,5 nejde l, ale klidně bych dal 5. ()

První kazeta, první strana (2017) (S01E01)

Pilot se hodnotí těžko, nicméně dle vyprávění, natočení, prvotního poznani hlavního protagonisty a hudby hodnotím slabšími 4*, což je velmi slušné hodnocení. Hudba dělala své a natočené to je skvěle. Takže motivace pokračovat tu určitě je. ()

První kazeta, druhá strana (2017) (S01E02)

No je to zajímavé... Prvni kazeta doposlechnuta, prvni epizoda lepší, ale i tak to nrni špatné uvidime co dál. ()

Druhá kazeta, první strana (2017) (S01E03)

No upřímně se zatím neděje nic, kvůli čemu by naše Hannah musela mít depky. To že ji dali na seznam s nejhezčím zadkem by ji spíš mělo lichotit, a že ji jeden dement za zadek chytl, i když o něm ví že to je hovado. Kvůli tomu vyvádět je trošku nesmysl. Vyprávění mě v tomto díle moc nezaujalo a tak je pro mě nejzajímavější Clyde. Jinak skvělé natočené a trochu připomínající Life is Strange. ()

Čtvrtá kazeta, první strana (2017) (S01E07)

Tohle byl zatím asi nejlepší díl. Clay to trochu zandal, potom co mu hráblo. Ale v tomhle případě jedině dobře. ()

Čtvrtá kazeta, druhá strana (2017) (S01E08)

Další povedený díl. Clay se dozvěděl Tonyho příběh a pomohlo mu to pochopit jeho chování, zároveň se Clay trochu vzpamatoval a rozhodl se doposlouchat až do konce. ()

Pátá kazeta, první strana (2017) (S01E09)

Nejlepší díl ze seriálu zatím. Konečně je nějaký důvod, který má velkou váhu, doposavad to byly vesměs blbustky až nesmysly. Seriál je skvělé natočený se skvělým soundtrackem připomínající opravdu Life Is Strange a Clay a jeho výbuch zuřivosti na konci epizody mě pobavil. ()

Pátá kazeta, druhá strana (2017) (S01E10)

Pátá kazeta skončila a přinesla opravdu svízelné a depresivní souvislosti, které skončily dvěma vážnými a nepříjemnými situacemi. Náhoda je blbec, ale nejhorší je, že něco takového se klidně stát může. Konec byl parádní. Poslední otázka a odpověď "zabil jsem Hanu já ? --- Jo" pěkně navnadí na další díl. ()

Šestá kazeta, první strana (2017) (S01E11)

Nejlepší díl seriálu zatím. Konečně jsme se dozvěděli nějaké ty otázky a jak v tom figuruje Clay. Jinak postava Claye se mi líbí čím dál víc a pro mě je ten kluk dobrý týpek, on a Tony jasně převládají. ()

Šestá kazeta, druhá strana (2017) (S01E12)

Po Clayově kazetě se objevila poslední kazeta, který byla ještě drsnější. To už byla poslední kapka. Dá se polemizovat o tom, že se dalo něco dělat jinak, ale ono se těžko člověk vzepře, když už odmítá bojovat. Každopádně jít na večírek v takovým stavu je blbost a to co se stalo tam je další věc, která se klidně stát může. Tak jak začátek začínal nesmyslama, tak to končilo celkem z ostra. Asi nejsilnější episoda seriálu. ()

Sedmá kazeta, první strana (2017) (S01E13)

Završující díl, kde vidíme i samotnou sebevraždu. Musím říct, ze u té scény se mě udělalo slabo. Je to hnus, podřezat si žíly a pak čekat na vykrvácení, respektive na omdlení, to je trošku sebemučení a tady to je vše detailně vyobrazené a dost reálné, takže paradoxně to semnou zamávalo více, než řezání nohou v kdejakém americkém hororu. Bohužel to co nasledovalo potom bylo spíš už jen takové dokončení toho všechno. Pravda vyšla na povrch, Clay si nabrnkl jinou s společně s Tonym a jeho boyfrendem vyrazili na veget. ()

Série 2 (2018) (S02)

První série byla o chlup lepší, co se zajímavostí týče a druhá byla zase drsnější a emočně ještě více napjatá. Obě byly super, ale přecejen v té druhé to bylo všechno ještě mnohem silnější. První řada byla o sebevraždě, tady už vidíme jak to všechny ovlivnilo a důsledky vzniklé z rozhodnutí z první řady. Seriál nabral daleko vice na dramatičnosti postavy se mnohem více prohloubily některé se stmelily a celkově to gradovalo. ()

První polaroid (2018) (S02E01)

No začátek druhé rady začíná zajímavě. Lepší 3* ()

Dvě líbající se holky (2018) (S02E02)

Jsem zvědavý jak to dopadne. Zatim se to tak nejak táhne, ale clayova linka to je prostě paráda ()

Opilá coura (2018) (S02E03)

Opravdu povedená epizoda. Na 5* to ale vytáhl Clay s Tonym, kteří jsou nejpovedenějšími z celého seriálu. ()

Druhý polaroid (2018) (S02E04)

Clay léčí Justina, negr vypovídá, do xichtu mu vybouchne barva a Alex získává kazety. Náznaky první řady jsou tu. ()

Křídový stroj (2018) (S02E05)

Stále stejné. Od začátku série jsou ty díly vyrovnané co se kvality týče. Na jednu stranu jsem překvapen, že druhá řada je v podstatě výplň té první. Dozvídáme se poslední střípky v příběhu, do toho se řeší ten soud a sledujeme další vývoj postav. Na stranu druhou to už ale ztratilo to napětí. Víme jak to bylo a sledujeme už jen spíše detaily. Soud sám o sobě nijak napínavý není. A na třetí stranu :D Clay a Tony jsou lepší kdy dřív a Clay je pro mě nejlepší postava ze seriálu. V minulém díle byli agenti protidrogového a teď se z Clayova pokoje stala odvykačka. Top ()

Úsměv na konci doku (2018) (S02E06)

Další slušný díl. Zachův příběh je docela zajímavej a vypadá to tak, že všechno byla jen taková jaká si souhra náhod a skutecnej důvod proč byl až ten úplně poslední. ()

Malá holka (2018) (S02E08)

Koukám že všechny postavy se dostávají do úzkých. Tady začíná drama ()

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu