Mr. Mercedes

USA, (2017–2019), 29 h 12 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Predloha:

Stephen King (kniha)

Harry Treadaway, Brendan Gleeson, Jharrel Jerome, Isaiah Stratton, Ann Cusack, Jimmy Gonzales, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Arian Moayed, Mary-Louise Parker (viac)

Bill Hodges (Brendan Gleeson) je detektív, ktorý už odišiel do dôchodku, avšak s nevyriešeným prípadom pomäteného šialenca, ktorý napálil ukradnutým mercedesom do davu ľudí, pričom ich šestnásť na mieste usmrtil. Táto nedoriešená vec mu leží v hlave a tlačí mu na svedomie. I preto dni trávi väčšinou chlastom. Svoj vzhľad zanedbáva, podobne i svoj veľký dom, v ktorom žije sám. Kvôli svojej mrzutosti nemá takmer žiadnych priateľov. Okrem bývalého parťáka (Scott Lawrence), ktorý je stále v aktívnej službe, stojí o priateľstvo s ním ešte mladý chalan zo susedstva Jerome (Jharrel Jerome), ktorý mu chodí kosiť trávnik a osamelá a stále atraktívna suseda Ida (Holland Taylor). No jedného dňa ho z existenčného spánku preberie správa od samotného pána Mercedesa (Harry Treadaway), ktorý mu oznámi, že hra sa ešte neskončila. (sochoking)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (33)

Walk Like a Man (2018) (S02E09)

Druhou hvězdičku jsem přihodil jen v naději, že by mi někdo mohl opíchat mozek tím skvělým čínským lékem. Po sedmi letech od kómatu jsem se už smířil s tím, že ze mě asi světově proslulý tanečník nebude, ale když jsem viděl Bradyho, jak si vesele hopsá, pocítil jsem po hodně dlouhé době opravdovou závist. ()

Fade to Blue (2018) (S02E10)

Finále bylo stejně slabé jako celý průběh druhé sezóny. Prakticky jediným pozitivním momentem pro mě bylo vítězství 3D tisku nad lží a nenávistí, ale jinak šlo zase z větší části jen o materiál, který povinně vyplňoval danou stopáž. Ne, ani tentokrát jsem neměl radost. ()

Season 3 (2019) (S03)

Třetí sezóna pro mě byla rozhodně příjemným překvapením. Po utrpení, které mi přinesla sterilní druhá řada, se děj pořádně rozhýbal, tvůrci se přestali bát ukázat divákovi nějakou tu krev, přestali produkovat epizody plné vaty a vyprávěli příběh ve velmi slušném tempu. Jasně, nebylo to tak dobré jako první série, ale nebyla to zoufalá nuda a ztráta času jako ve druhé sezóně. ()

No Good Deed (2019) (S03E01)

Potom, co jsem dneska dorazil druhou sezónu, by mě ani nenapadlo, že bych se mohl u prvního dílu třetí řady dobře bavit. Ale stalo se. O dobrou náladu se mi postarali hlavně Debil 1 a Debil 2 (ten ovšem pouze krátce), chování Debila 1 mi silně připomnělo postavy ze seriálu Fargo a nebyla to pro mě ztracená hodina. ()

Madness (2019) (S03E02)

U druhé epizody jsem se už nemohl zasmát tak jako u předchozího dílu, protože Morris (původně Debil 1, teď už jen Debil) nepředvedl nic velkého ze svého rozsáhlého repertoáru blbých rozhodnutí, ale i tak jsem se bavil víc než u většiny epizod předchozí řady. ()

Lost Love (2019) (S03E03)

Fakt se divím, že se tvůrci seriálu po chabé druhé sezóně zmátořili k docela slušnému výkonu ve třetí řadě. Každý ze tří dílů, které jsem zatím viděl, měl své nedostatky, ale zatím jsem se ještě nenudil, proto jsem mohl s klidem přihodit i čtvrtý kousek, aniž bych měl výčitky svědomí. ()

Trial and Terror (2019) (S03E04)

Čtvrtá epizoda se mi zdála být spíše poklidnější, ale ne nudná. Děj na mě nepůsobil jako zbytečná vata, probíraly se podstatné záležitosti a díky fakt zvláštní dvojici na "možná trochu rande" se dostala do oběhu i nějaká ta porce jemného humoru. ()

Great Balls of Fire (2019) (S03E05)

No, a pak to má člověk "objektivně" ohodnotit a okomentovat. Proti atmosférické první sezóně je třetí řada výrazně slabší, ale přestože mám k páté epizodě spoustu připomínek, proti stavu druhé série je to výrazný pokrok. Takže zůstanu raději subjektivní a protlačím tam čtyři kousky. 4*- ()

Bad to Worse (2019) (S03E06)

Jo, jo, už je to naprosto jasné, druhá řada byla jen divným úletem, epizody třetí sezóny mají sice k dokonalosti daleko, ale zatím jsem se u nich ani jednou nenudil. Naopak, zatím se celkem dobře bavím, i když mě občas zamrzí nějaký ten kiks v logice. ()

The End of the Beginning (2019) (S03E07)

I tentokrát jsem byl se stavem epizody spokojen, děj nikterak nestagnoval, příběh hezky postupoval kupředu, spokojená byla i má (jen mělce pod povrchem skrytá krvežíznivost) a já jsem se opět dost dobře bavil. Trochu mě zklamal jen nutnými emocemi prosáklý závěr procesu s Lou. 4*- ()

Mommy Deadest (2019) (S03E08)

Bezúčelné násilí mě ve filmech otravuje stejně jako bezúčelný sex. Ve třetí sezóně se nám sice násilí poněkud rozbujelo, ale nikterak mě to neirituje, jen tak byl podtržen celkový bídný stav předchozí řady, která měla zřejmě za cíl nic nesdělit a nikoho neděsit, nebo, nedej bože, netraumatizovat. Osmá epizoda mě podobně jako předchozí díly potěšila slušným tempem I fungujícím příběhem. ()

Crunch Time (2019) (S03E09)

Ani tentokrát mě tvůrci serialu nezklamali a naservírovali mi kvalitní mix detektivní práce, mezilidských vztahů, duševních poruch a násilí. To všechno navíc probíhalo ve velmi slušném tempu, takže nezůstával proctor na natahování času zbytečnými scénami. Bavil jsem se a na nudu nedošlo. ()

Burning Man (2019) (S03E10)

Ani ve finale třetí sezóny si to u mě tvůrci nepokazili a přišli s poměrně akční epizodou, která mě od začátku až do konce bavila, přestože zase došlo na znásilnění logiky. Pokud se někdo v krizové chvíli (dorazit šmejda, nebo rozvázat matku?) rozhodne stejně jako Pete, zaslouží si Darwinovu cenu. ()