Univerzita Palackého

(TV film)
  • Česko Univerzita Palackého v Olomouci (festivalový názov) (viac)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2017, 26 min

Réžia:

Jakub Skalický

Dokumentární film vzniklý u příležitosti 70. výročí obnovení druhého nejstaršího vysokého učení po 2. světové válce. Portrét školy i lidí, kterými je tvořena, akcentuje především současnou podobu a dynamický rozvoj instituce v posledních letech. Olomoucí proudí davy mladých lidí mířících na koleje, do učeben, ale i do parků, klubů, divadel... Město je pevně prorostlé se zdejší univerzitou. Setkávají se zde studenti nejrůznější oborů, národností, životních stylů. Potkáte tu nerdy i hippies, mediky, biology, teology, právníky. Univerzita je všude – kromě kampusů a laboratoří ji najdeme v knihovně, v budově Konvikt, v menze, v Café Library, ve staré vojenské pevnosti. Široká škála prostředí je stejně pestrobarevná, jako lidé, díky jimž je Univerzita Palackého jednou z nejprogresivnějších vysokých škol u nás. (Česká televize)

Marze

Pro mě nenudné vyprávění o univerzitě o které jsem jako student Karlovy univerzity mnoho slyšel, ale nic nevěděl. Škoda že tak krásné město jako Olomouc má tak škaredé polnaté okolí. ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin výchovy k občanství. Žáci se při něm mohou dozvědět o Univerzitě Palackého. ()