10,000 Miles

• Taiwan Yi wan gong li de yue ding (viac)

Kevin (Sean Huang), mladý nebojácný běžec z drsné tchajwanské čtvrti, se zamiluje do své drsné trenérky Ellie (Megan Lai). Když Ellie onemocní a vzdálí se, Kevin bojuje o přežití a zdolání slavného ultramaratonu 10 000 mil Hedvábnou stezkou, aby získal její srdce. (Elnarrya)

Elnarrya

Zde se vyplatí nepsat konkrétně, jinak by vyprchaly výrazové prvky, které dělají tento, na praví pohled naivně působící příběh, dramatem. Postavy řeší otázky jako možnost snít, odhodlat se, vytrvat, nebo vzdát to a odevzdat se, překročit své limity, překonat nebo se nechat pokořit omezujícími hranicemi, přežít, zaprodat či obětovat se pro druhé, věřit, podporovat, žít ve zklamání nebo najít sílu vstát ze dna, mít naději... Hlavní dějová linka patří mladšímu ze dvou bratrů (snílek) a jeho cestě za láskou a snem. Kontrastní záběry ze života staršího bratra v drsné čtvrti symbolizují... Byla by škoda předem odkrýt, jak se osudy a motivy  postav proplétají a vyvíjí. Z ukončení filmu jsem v rozpacích. Aby měl tento příběh cílený na emoce plánovaný efekt, je potřeba si na něj udělat čas a dát mu šanci. Není to film, který by oslovil mainstream. Řeč filmu může být pro někoho těžší na skousnutí, plus sem tam klišé a sentiment. Já byla zvědavá na Ta Lu Wanga. Herecké výkony jsou povětšinou přesvědčivé, až na pár výjimek. Volnou inspirací by měl být bežec Kevin Lin z Taiwanu. ()