Oraedoen annyeong

• Južná Kórea 오래된 안녕 (viac)

Soo-hyeok Kang (Hyeok Jang) a Chae-hee Han (Na-ra Jang) byli mladým a zamilovaným párem, přesně takovým tím ideálním, jako z romantických novel osamělých spisovatelů, sepisujících po nocích své niterní představy o společném soužití. Když ale jednoho dne chtěl jeden po druhém to, co mu ten druhý nedokázal dát, musel přijít zlom. Markantní zlom, který pár rozdělil jako čepel zralé jablko. Obě poloviny, oddělené a bez dalšího smyslu žít, měnily v oddělení postupně svoji tvář, aby nakonec odumřely v samotě a ústraní, ve tmě bez světel a cizí pomoci, naděje nebo úsměvu. Jenže ještě před smrtí a po třech letech, když se shodou okolností objevuje jeden před druhým, skomírajícím a na smrtelné posteli, aby odčinil své hříchy z minulosti, vracejí se jim společné vzpomínky, v nichž dostávají možnost hrát si se svými fantaziemi, se svojí představivostí, díky níž mají příležitost odpověď si na otázky, proč vše skončilo tak, jak skončilo. (Conspi)

Pethushka

Námět hezký, ale pokud by z toho chtěli udělat pořádný film, samozřejmě by bylo třeba postavit pevnější základy jejich vztahu, propracovat trochu víc scénář a přidat pár minut, a zřejmě i korun navíc. Nejsem si moc jistá, jestli jsem film pochopila tak, jak jsem měla, ale bavila jsem se. Že by mi to ale zůstalo v hlavě déle než pár dnů, to si nemyslím. 3* ()