Zabi ma, Mary!

• Kanada Mary Kills People

Slobodná matka Mary Harrisová vedie dvojitý život. Cez deň pôsobí ako uznávaná lekárka na pohotovosti nemocnice v Edene, ale v noci vykonáva prácu anjela smrti. Pomáha nevyliečiteľne chorým pacientom odísť z tohto sveta podľa ich predstáv a splnených podmienok. Až doteraz sa jej darilo zostať mimo pozornosti úradov a polície. Obchod so smrťou sa však rýchlo rozrastá a viesť dvojitý život je čoraz komplikovanejšie. Keď sa jej situácia začne pomaly vymykať spod kontroly, Mary si uvedomí, že ak chce aj naďalej zostať v tomto nelegálnom biznise so smrťou, musí rozbehnúť novú špinavú hru. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (14)

Season 1 (2017) (S01)

První sezónu seriálu bych označil nejspíš jako divnou. Po její první polovině jsem byl přesvědčený o tom, že budu další díly hodnotit i odpadem, ale buď byla druhá polovina lepší, nebo jsem otupěl a jen mi tak připadala. Pokud bylo záměrem tvůrců, abych Mary fandil, nepodařilo se jim to, přes všechny řeči o zkrácení utrpení a o lidské svobodě v rozhodování tady šustily tisíce kanadských dolarů až příliš často. ()

Krvavá Mary (2017) (S01E01)

První epizoda by mohla být celkem slušná, jenže jsem místo avizovaného dramatu dostal podivný pokus o komedii. Základní problémy postihl ve svém komentáři už 6thSun, takže se po něm nebudu opakovat, jen přidám, jak mě překvapilo, že se úplně potrhle nechovají jen oba "usnadňovači", ale že totéž platí i o policii. ()

Rieka Styx (2017) (S01E02)

Chování všech aktérů bylo tentokrát ještě ujetější než v pilotu, vážně netuším, proč musí všechny postavy trpět větší či menší mentální retardací. Já osobně myšlenku asistované sebevraždy podporuji, ale ve chvíli, kdy se za tento akt začne platit, vzniká slušná šance na to, že některé odchody ze života nebudou zase až tak dobrovolné. Fakt jsem vůbec nepochopil, proč v závěru epizody navštívil Ben Mary. Myslím, že to neví ani scénárista. ()

Mávať bielou zástavou (2017) (S01E03)

No, je vidět, že se tvůrci snaží o to, aby byla každá epizoda o něco absurdnější než ta předchozí. Zatím se jim to daří. Pokud po Mary půjdou od příštího dílu i hasiči, myslím, že už to bude kompletní sestava. Co asi Mary před dcerami nedostatečně uschová příště? Video s euthanasií nebo nějakou tu pikantní nahrávku s Benem? Jsem celý napjatý. ()

Vychovaná vlkmi (2017) (S01E04)

No, nevím, pořád marně hledám to drama. Navíc mám neodbytný pocit, že byl autor scénáře na drogách, nebo platí v Kanadě jiné zákony než ve zbytku civilizovaného světa, protože si jinak nedokážu vysvětlit chování Bena Wesleyho. Každopádně si už asi zvykám, když jsem jeden kousek přidal. ()

Judášova kolíska (2017) (S01E05)

Tak jo, už je to oficiální, zvykám si. Poprvé jsem si nepřipadal, jako bych sledoval nepovedenou komedii, pátá epizoda nebyla žádným veledílem, ale z dosud viděného byla nejlepší. Poprvé jsem měl taky pocit, že sleduji drama, škoda jen toho křečovitého herectví. ()

Povojník (2017) (S01E06)

No prosím, ještě pár dílů a mohl ze mě být fanoušek tohoto seriálu. I v závěrečné epizodě byl děj pěkně přitažený za vlasy, ale v žádném případě nebyl tak stupidní jako ve druhém a třetím dílu. Řekl bych, že jsem po finále první sezóny opatrně a pobaveně spokojený, přestože jsem čekal těžký propadák. ()

Season 2 (2018) (S02)

Po shlédnutí první sezóny jsem počítal s tím, že bude druhá řada horší, přesto mě zoufalá kvalita některých dílů překvapila, a závěrečná epizoda udělala z obou sérií úplnou frašku. S takovým vývojem děje očekávám, že v příští řadě bude docházet k euthanásii před plnými stadióny. ()

The Means (2018) (S02E01)

Po zkušenosti z předchozí sezóny jsem nečekal žádný zázrak, a ani jsem žádný nedostal, na druhou stranu je ale pravda, že jsem čekal propadák, a úvodní epizoda druhé řady byla přitom celkem v pohodě. Škoda, že se nepodařilo vypustit z děje ty nablble se chovající pubošky, bylo by to ještě lepší. ()

The Connection (2018) (S02E02)

Po úvodu jsem byl celkem příjemně naladěný, druhá epizoda mě ale vrátila zpátky na zem. Původně jsem si myslel, že jsem zmatený já, teď je mi ale jasné, že v tom má chaos scénárista. Dějová linka s Olivií a Maryiným vydíráním mi vůbec nedává smysl, Nicolino chování dtto a bisexuálně- lesbické duo se rozrostlo v trio. ()

Twin Flames (2018) (S02E03)

No, nevím... Buď tvůrci nemají na to, aby vytvořili pořádný příběh, ve kterém bude fungovat i logika, nebo si dělají z diváků srandu. Já sázím na první možnost. Fakt to nechápu, Des dorazí do Maryina domu, zjistí, že je plný puberťáků, a úplně bez obav si začne brát matroš z tajných skrýší. Jo, jo, k tomu jistě běžně dochází... ()

Ride or Die (2018) (S02E04)

Nejde mi jen o to, že polovina hereckého obsazení vypadá, že trpí nedostatečnou funkcí mimických svalů, ale scénář začal sám sebe kousat do zadku. V první sezóně mě přesvědčoval o tom, že je asistovaná sebevražda nezákonná a všechno musí být utajeno, teď z toho máme rodinnou sešlost s policejní asistencí a všechno je v pohodě. ()

Come to Jesus (2018) (S02E05) odpad!

U první sezóny jsem se ještě udržel a k odpadování jsem se nesnížil, tady už ale tvůrci příliš tlačili na pilu. Já sice chápu, že jde o kanadský seriál, přesto nevěřím tomu, že by tam policie fungovala takhle. Pokus o záchranu vztahu s dcerou byl nejapný a ta operace... "Cože? Teče to moc? Céva? Tak to zašijem. A už to srůstá!". No, Wolverine hadr. ()

Fatal Flaw (2018) (S02E06) odpad!

To se fakt nedá, to už je čistý výsměch. Nemám tušení, proč si Mary a Des berou na každou akci rukavice a proč likvidují důkazy, když ve městě nezbyl nikdo, kdo by o jejich melouchu nevěděl. Akci s odposlechem radši ani nebudu rozpitvávat, ale to závěrečné shromáždění u příležitosti Brandonova odchodu, to byl zvratek. Jak říkával akademik Rudolf: "Hlavně nenápadně!". ()