Metallica - Hardwired

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2016, 3 min

Olafson

Metallica je logicky moje oblíbená skupina, protože jsem chlap, který už má svoje léta. Když chlap tuhle skupinu nemá rád, tak je buď na holky asi jako Vlastík Harapes , nebo již nepatří ke generaci, která takovou hudbu poslouchala a poslouchá (i když triko Metallicy nosí i největší průšvih v hudebním průmyslu Beebzy Weebzy). https://www.thewrap.com/wp-content/uploads/2015/11/justin-bieber-metallica-shirt-ellen.jpg. Skupina se mi sice lidsky zprotivila v dokumentu „Some kind of monster“, ale její tvorbu pořád sleduju i vyhledávám, i když už ne tolik jako dřív. Poslední album je především zajímavým dárkem fanouškům, protože obsahuje videoklipy ke všem písním, což je naprosto unikátní, takže ohodnotím na tomto místě všechny zajímavé videoklipy z alba a dám si sem především na ně linky, kdybych si je chtěl v budoucnosti rychle pustit (protože nikdo jiný moje komentáře stejně nečte). Metallicu tvoří v současnosti můj poslední velký oblíbenec, alkoholik James Hetfield, který již může zcela klidně spát, protože po něm byla pojmenována zmije (http://fakker.cz/clanek/15256/po-frontmanovi-metalliky-byla-pojmenovana-jedovata-zmije/), pan „bum čvacht“ Lars Ulrich, který kdyby opravdu bubnoval, tak jak si myslí, že bubnovat umí, tak by byl nejlepší na světě, „mistr pidlikání“ Kirk Hammett a basák Robert Trujillo, který nahradil mého odchozího oblíbence Jasoně Newsteda. Album obsahuje tyto videoklipy: Hardwired https://www.youtube.com/watch?v=uhBHL3v4d3I Atlas, Rise! https://www.youtube.com/watch?v=JFAcOnhcpGA Now, that we´re dead https://www.youtube.com/watch?v=QlF4rhAbwyc Moth into flame https://www.youtube.com/watch?v=4tdKl-gTpZg Dream no more https://www.youtube.com/watch?v=yqIQvE5R1tU Halo on Fire https://www.youtube.com/watch?v=WbxH5S9_A3M Confusion https://www.youtube.com/watch?v=ZChXK2rdr9M ManUNkind https://www.youtube.com/watch?v=tUVr2xnGIEo Here comes revenge https://www.youtube.com/watch?v=FpF8Wa2yQH0 Am I savage https://www.youtube.com/watch?v=IkVG-qXRgfo Murder One https://www.youtube.com/watch?v=2Mkq6GFLIsk Spit out the bone https://www.youtube.com/watch?v=m46Z0-HXySo Lords of summer https://www.youtube.com/watch?v=zaZswCtNmEg Nejraději mám píseň Halo on fire, která je i pro českého fanouška nejzajímavější klipově, protože hlavní hrdinkou tohoto klipu známého jako „Klub rváčů“ není nikdo jiný než androgyn z Lovosic, česká topmodelka Jana Knauerová. Další videoklip, který stojí za to vidět, je blackmetalová kašparáda nejslavnějšího režiséra klipů na světě, Jonase Akerlunda, ManUNkind, když si tento zajímavý týpek zavzpomínal na svoje začátky v Bathory (už dřív s Metallicou udělal např. klípky k Whiskey in the Jar nebo Turn the page, ale především režíroval šokantní videoklipy Pussy pro Rammstein a Smack my bitch up pro Prodigy). Zajímavé klipy jsou ještě animované „Fantastický pan hyeňák“ neboli Here comes revenge a apokalyptická Spit out the bone. Ostatní videoklipy jsou obyčejné nebo nestojí za hlubší zmínku. Už jsem slyšel v životě i lepší věci, ale album je řekl bych slušně vyvedené a dá se sním dobře vyblbnout. () (menej) (viac)

Honza2211

Metallica mi promine, ale už je rok 2020 a hodnotíme s odstupem času. Co se týče písně samotné, je otřesná a totální katastrofální zklamání. Byl to jakýsi pokus o metalový-rockový mainstream do rádií, a to je to co přesně nemám rád. 40% je jen a pouze za dobré černobílé dívatelné pojetí samotného videoklipu. Pokud jde o píseň samotnou tak jde o totální shit. Lepší písně-videoklipy na albu Hardwired to Self-Destruct? Např. Spit Out The Bone, Here Comes Revenge, Now That We're Dead, Confusion, Moth Into Flame.. (ani jeden z nich zatím v čsfd databázi není..) Update: Zapomněl jsem na Lords Of Summer (na bonus disku), vypalovačka, která tuto Hardwired sračku totálně sejme! (Jo a ano, chlapci se nám totálně zbláznili a natočili videoklip ke každé písni z alba, včetně posledně zmiňovaného Lords Of Summer.. což je vlastně i dobrá věc). ()