Legendy kriminalistiky

Česko, (2017–2022), 15 h 38 min (Minutáž: 29–31 min)

Cyklus půlhodinových dokumentů nabídne pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kauz, například orlických vražd, Biedermanova gangu nebo sériových vrahů manželů Stodolových. Spolu s tvůrci se diváci podívají na práci různých policejních složek od psovodů přes detektivy až po vyjednavače a seznámí se také s méně známými, ale o to děsivějšími případy vražd v kruhu rodiny. O případech budou hovořit vyšetřující policisté, příbuzní obětí, ale také samotní vrazi. Díky exkluzivním archivním materiálům z policejních rekonstrukcí pak budou mít diváci možnost podívat se skutečným zločincům do tváře a zjistit, jak se ve skutečnosti chovají a jak přemýšlejí. (Česká televize)

Recenzie používateľa marhoul k tomuto seriálu (2)

Heparinový vrah (2019) (S02E01)

Klobouk dolů před panem primářem. Člověk znalý cvrkotu na reskách, způsobu práce zaměstnanců, kteří pro účinkování na specializovaném, náročném pracovišti musí mít krom špičkového vzdělání, praktických schopností i vysoké osobnostní dispozice, nemusí to být člověk, který je sluníčko na všechny kolem, nikoli, ale morálka a etika vůči pacientovi je alfou omegou této profese, prostě člověk znalý fungování těchto pracovišť, ví, že je takřka nemožné přesně vytipovat, kdo to dělá a jestli to někdo vůbec dělá. Tragické, že se našel zamindrákovaný pošahanec, kterému stačilo minimum prostoru, aby neurvale vraždil bezbranné pacienty, kteří proti takovému neměli žádnou šanci. A je děsivé, co napíšu. Kdyby to nebyl debil a k činu by přistoupil jednou- dvakrát za rok, nikdy by nemusel být odhalen. Jak jsem tak sledovala polemiky o jeho motivu, nelítala bych příliš vysoko, docela bych věřila dojmu svému: "Já jdu domů, ale ať se - jakýkoli vulgarismus - proběhnou." Šel domů a mnul si ruce, že mají kolegové na jednotce peklo, tak "málo" mu stačilo k erekci. Tento chcípák by mi na to fakt seděl. ()

Novoroční vražda (2019) (S02E03)

Naprosto příšerná vražda, která v roce 1991 otřásla nejen FM, ale celým Ostravskem. Člověk, který se na vyšetření případu podílel v rámci své profese, nás shodou okolností v těch letech učil, čili my  (ještě děti v dospívajících tělech) v lavicích a Maestro měl na stole toto. Zpětným pohledem je to hodně divný pocit. Epizoda obsahuje záběry z rekonstrukce, které jsem ani po několika dnech nevydýchala, hodnotím plným počtem, protože je dobře, že se o tom mluví, ovšem nedokážu si představit, do jakého stavu se při případném sledování dostanou již dospělé děti nebohé ženy nebo lidé, kteří tu paní znali. Se mnou to zametlo hodně. ()