Najkrajšie rozprávky: Krajina hojnosti

(TV film)
  • Česko Pohádka o zemi hojnosti (viac)

Povráva sa, že je taká krajina, kde je všetkého dostatok. Chudobný Paul verí, že taká krajina jestvuje a vydá sa na cestu ju hľadať, aby pomohol svojej chorej sestričke nájsť liek na jej vyliečenie. Napokon sa mu podarí krajinu nájsť. Presvedčí sa, že je v nej dostatok všetkého, až nad mieru a na škodu ľuďom, ktorí v nej žijú. Stretne tam milé dievča, Pralinku,  ktorá sa mu zapáči. Tá sa začne zaujímať o svet, z ktorého pochádza Paul a zatúži ho spoznať. Obaja sa vydajú na cestu späť pomôcť Paulovej sestre, do obyčajného ľudského sveta, avšak nie je celkom isté, či spolu dostanú šancu tento svet ešte uvidieť. (STV)

Skuby47

Tuto pohádku jsem viděla prvně. Němci nejsou nápadití v natáčení pohádek, ale tato se jim docela povedla. Kdo by nesnil o zemi, kde pečení holubi létají do pusy a kde je vaší jedinou povinností bavit se a odpočívat. Příběh nebyl nic moc, ani herecké výkony neupoutaly, ale ten nápad se zemí hojnosti byl pohádkově fenomenální. Jediné co nechápu je, že nuda a láska princeznu přiměla tuto kouzelnou zemi opustit. Já bych tam zůstala. ()

slunicko2

Vtipný nápad nestačí. 1)  Vtipný nápad o zemi, kde doslova létají pečené husy do huby, bych si uměl představit jako námět pro scifi film anebo jako satiru na vize komunistické společnosti._____ 2)  Ale přitroublý scénář, herectví bez jiskry a nízkorozpočtová výprava řadí tento německý produkt někam mezi snadno zapomenutelné projekty pro hloupější děti._____ ()

PTuranyi

Milá rozprávka s malým rozpočtom a lacnými trikmi, kde krajinu hojnosti podobnú Alicinej krajine zázrakov nahrádza zelené plátno a digitálne triky. Hoci vznášajúci sa pán Debreziner ešte vyzerá realisticky, lietajúce pečené kurence už tak presvedčivé nie sú. Milé postavy a dobrý príbeh o chudobnom mládencovi hľadajúcom krajinu hojnosti, aby pomohol svojej chorej sestričke sú základné atribúty pre dobrú rozprávku. Produkcia však zráža úroveň na mierny nadpriemer. ()